Змінити прізвище чи ім’я можна за 5 гривень

Змінити прізвище чи ім’я можна за 5 гривень

Змінити дані про себе – не проблема. Причини їх «переформатування» можуть бути різні, але для цього достатньо навіть просто бажання. Це індивідуальний вибір. І кожен має право не пояснювати свого рішення. Як це зробити – в інтерв’ю з начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Першого львівського місцевого центру з надання

Змінити дані про себе – не проблема. Причини їх «переформатування» можуть бути різні, але для цього достатньо навіть просто бажання. Це індивідуальний вибір. І кожен має право не пояснювати свого рішення.

Як це зробити – в інтерв’ю з начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ростиславом Завадою.

 • З якого віку можна за своїм бажанням змінювати ім’я та прізвище?
 • Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та ім’я.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище чи ім’я за згодою батьків.

 • Куди для цього потрібно звернутися ?
 • Реєстрація зміни імені громадян України проводиться за їх заявою державним відділом реєстрації актів цивільного стану за місцем їхнього проживання. Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України. Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається свідоцтво про народження та довідка з місця проживання.
 • Які документи необхідно подати?
 • Заяву, свідоцтво про народження заявника, свідоцтво про шлюб (якщо заявник перебуває у шлюбі), свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано), свідоцтва про народження дітей (у випадку, якщо заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей), свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено, фото заявника, квитанція про сплату державного мита.
 • Яка вартість і порядок розгляду даного питання?
 • Державна реєстрація зміни імені громадян України проводиться після сплати заявником державного мита або для громадян України, які постійно проживають за кордоном – сплати заявником консульського збору. При умові звільнення заявника в установленому законодавством порядку від сплати державного мита або консульського збору він повинен пред’явити відповідний документ, що підтверджує таке право. Держмито сплачується в розмірі 0,3 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян відповідно до Закону України “Про державне мито” (5 грн 10 коп.).

Заява про зміну імені розглядається державним відділом реєстрації актів цивільного стану у тримісячний термін з дня її подання.

Для зміни імені фізичної особи, яка досягла 14-річного віку, разом з відповідною заявою подається заява в письмовій формі батьків (одного з батьків – у випадку, якщо другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері) або піклувальника про надання згоди на зміну імені.

Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у випадку, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним із батьків, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

 • Чи є випадки, коли може бути відмовлено в зміні імені та прізвища?
 • Підставами для відмови є:
 • здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
 • наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
 • офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
 • подання заявником неправдивих відомостей.

Відмова в наданні дозволу на зміну імені може бути в установленому порядку оскаржена у суді.

За детальнішою інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись у Перший львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 71 або за телефонами: (032)237-08-09, (073)432-68-36.

 

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини