Протягом майже тридцяти років на подвір’ї СЗШ №29 цвіте «сигарне» дерево

Протягом майже тридцяти років на подвір’ї СЗШ №29 цвіте «сигарне» дерево

Біля СЗШ № 29 від п’янких запахів паморочиться голова  – цвітуть кільканадцять лип, але найбільше аромату від «сигарного» дерева. Цим деревам, як виявилося, майже три десятки років. За інформацією Оксани Демцюх, яка працювала директором СЗШ № 29 протягом 1982-2017 рр., липи висадила підрядна організація, що будувала новий корпус школи, роблячи благоустрій території. Розпочали навчальний процес

Біля СЗШ № 29 від п’янких запахів паморочиться голова  – цвітуть кільканадцять лип, але найбільше аромату від «сигарного» дерева. Цим деревам, як виявилося, майже три десятки років.

За інформацією Оксани Демцюх, яка працювала директором СЗШ № 29 протягом 1982-2017 рр., липи висадила підрядна організація, що будувала новий корпус школи, роблячи благоустрій території. Розпочали навчальний процес у новозбудованому приміщенні на вул. Сухомлинського, 6 першого вересня 1991 року.

«А от незвичне дерево з Криму подарувала нашому закладові винниківська родина Стримінських, і воно прийнялося, багато років зачаровуючи красою і запахом», – каже Оксана Демцюх.

За повідомленням Ботсаду ЛНУ ім. І.Франка, де також цвіте таке дерево, його назва катальпа або індійське бобове дерево, на яке часто кажуть «фасолеве» або «сигарне» через специфічну форму плодів – довгі стручки. Воно може сягати до 30 м заввишки.

Ця «рослина-мігрантка» з Північної Америки останнім часом набуває все більшої популярності в садах і парках України. Декоративності рослині надають великі серцеподібні листки, масивні гроноподібні суцвіття з білих, зі строкатим візерунком, дзвоникоподібних квіток, а також видовжені бобоподібні плоди, що довгий час не опадають. Останні, немов гірлянди, рясно вкривають дерево, завдяки чому рослина не втрачає привабливості навіть узимку.

Дерево, крім естетичного, має і практичне значення. Оскільки його деревина легка та стійкійка до гниття, то застосовується для різьблення, виготовлення меблів, оздоблення інтер’єрів, а також для будівництва човнів.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини