У Винниках освятили комплекс «Стежка митрополита Андрея Шептицького»

У Винниках освятили комплекс «Стежка митрополита Андрея Шептицького»

У п’ятницю, 20 листопада, у Винниках відбулася історична подія, яка буде записана в літопис міста – відкриття та освячення комплексного природно-антропогенного об’єкта екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості «Стежка митрополита Андрея Шептицького». Чин освячення комплексу провів високопреосвященний Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський. «Стежка митрополита Шептицького» створена на місці реально існуючої в природі стежки, що була

У п’ятницю, 20 листопада, у Винниках відбулася історична подія, яка буде записана в літопис міста – відкриття та освячення комплексного природно-антропогенного об’єкта екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості «Стежка митрополита Андрея Шептицького».

Чин освячення комплексу провів високопреосвященний Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський.

«Стежка митрополита Шептицького» створена на місці реально існуючої в природі стежки, що була підготовлена монахами в 1934 році спеціально для прогулянкових потреб митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку. Митрополит добирався до місця прогулянки окремою дрезиною вузькоколійкою.

І ось за ініціативи Винниківського міського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка та його голови Любомира Білоуса цю стежку відновили з метою здійснення еколого-просвітницької діяльності, створення умов для ознайомлення школярів, туристів, екскурсантів і відпочивальників з життям, діяльністю і духовним спадком митрополита Андрея, розвиток їхніх вмінь жити згідно з християнськими цінностями; реалізації програмних засад розвитку туризму в місті Львові та Львівській області, а також стратегії рекреаційно-туристичного розвитку міста Винник.

У структурі об’єкта – оглядовий майданчик і стежка, вздовж якої розмістили скульптурні комплекси. З майданчика відкривається краєвид міста Винники. Постать Шептицького розкрили через три скульптурні комплекси. Перший – молитовне поле, на якому розташований об’єкт «Велет Святоюрської гори», що покликаний розповісти про духовний шлях митрополита.

Другий розкриває Шептицького як провідника українського народу, третій – меценатську та благодійну діяльність. Маршрут стежки пролягає через «Цісарську криницю», яку спорудили 1826 року. Кожна зі зупинок супроводжується цитатами митрополита Андрея.

Для побудови комплексу були залучені державні кошти та благодійні пожертви українських родин Васюників, Козицьких, Сенютків, Маркевичів.

Над проєктом працювали скульптор, живописець, графік Юліан Савко, український архітектор Михайло Федик.

«Сьогодні велике серце древнього галицького міста наповнюється радістю від того, що до нас знову повертається митрополит, – звернувся до присутніх міський голова Винник Володимир Квурт. – Винники – місто, в якому постав перший пам’ятник Т. Шевченку. Винники – місто трьох міністрів УНР. Винники – місто митрополита Іларіона. Винники – місто, яке дало понад п’ять тисяч бійців УГА. Винники – місто, де сьогодні працюють і творять історію України письменники, митці, спортсмени. Нині ми схиляємо голову перед великим митрополитом. Маємо надію, що це величне місце з чудовим краєвидом відкриє серця до всіх, хто сюди прийде, й наповнить їх мудрістю Шептицького, відкриє серце до любові, науки, освіти, культури, навчить нас бути гідними громадянами нашої держави».

Більше фото ТУТ

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини