Вітраж “Великодній” у винниківській родині Морозів

Вітраж “Великодній” у винниківській родині Морозів

Писанка – невід’ємний атрибут Великодня. У винниківській родині Морозів диво-яйця є щоденною прикрасою і захистом їхньої оселі. Адже у 1982 році писанки з кольорового скла відтворив на вітражах на вікнах на балкон митець із нашого міста Степан Мороз (1942-2017). Завдяки творчим деталям у його будинку панує духовна атмосфера, відчуття свята, затишку, комфорту та загадковості. Степан

Писанка – невід’ємний атрибут Великодня. У винниківській родині Морозів диво-яйця є щоденною прикрасою і захистом їхньої оселі. Адже у 1982 році писанки з кольорового скла відтворив на вітражах на вікнах на балкон митець із нашого міста Степан Мороз (1942-2017). Завдяки творчим деталям у його будинку панує духовна атмосфера, відчуття свята, затишку, комфорту та загадковості.

Степан Мороз народився 10 квітня 1942 року в селі Куничі Галицького району на Івано-Франківщині. З 1966 р. жив у Винниках.

Митець займав провідне місце в сучасному українському мистецтві художньої обробки металу. Він один із перших відродив славні традиції Львівського художнього ковальства, а на основі наукового вивчення його специфіки, стильових особливостей, технічних і технологічних засобів створив чимало оригінальних творів, які визнані громадськістю та художньою критикою. Відмінник освіти України.

У 1967 році закінчив Львівський державний Інститут прикладного та декоративного мистецтва за спеціальністю «Художник декоративно-прикладного мистецтва». Протягом 1972-1978 року працював викладачем, завідувачем відділу художнього металу Львівського училища прикладного мистецтва ім. І. Труша. 

1978-1989 роки – художник монументального цеху Львівського художньо-виробничого комбінату (художній метал і класичні вітражі).

1989 р. – запрошений із виробництва для створення відділу, а потім кафедри художнього металу у Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.

Роботи С. Мороза  виставлені на громадських об’єктах м. Львова, інших областей України, Білорусі та Молдови.

Помер 14 липня 2017 року у Винниках.

На фото Андрія ЖУКА: вітраж “Великодній”, 110 х 40 см

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини