80 років тому було розпочато масові розстріли в‘язнів

80 років тому було розпочато масові розстріли в‘язнів

У вівторок, 22 червня, виповнилося 80 років від початку масових розстрілів людей, які перебували у в‘язницях Західної України. Саме цього дня 80 років тому Гітлер і Сталін розпочали поміж себе криваву бойню, яка забрала десятки мільйонів людських життів. Із 17 вересня 1939 року згідно з домовленістю Сталіна та Гітлера, московські окупанти ступили на терени Західної

У вівторок, 22 червня, виповнилося 80 років від початку масових розстрілів людей, які перебували у в‘язницях Західної України.

Саме цього дня 80 років тому Гітлер і Сталін розпочали поміж себе криваву бойню, яка забрала десятки мільйонів людських життів. Із 17 вересня 1939 року згідно з домовленістю Сталіна та Гітлера, московські окупанти ступили на терени Західної України. Червоні окупанти одразу ж виправдали свою назву, знищивши тисячі невинних людей, які на їхню думку, були могли стояти на перешкоді встановленню тут радянської влади.

Тому десятки тисяч людей перебували у в‘язницях. Коли ж розпочалася війна, то цих людей не було куди подіти. Щоб їх не звільняти московські окупанти вирішили всіх просто повбивати. Уже 22 червня у Львові було закатовано 108 в‘язнів. Згодом у всіх в‘язницях Західної України продовжилися жахливі вбивства тисяч невинних людей. Коли в російських окупантів було трішки часу, то перед стратою людей жахливо мордували. Їх рубали, палили живцем тощо. Ще зараз живуть свідки цих жахливих подій. В одній із львівських в‘язниць московські кати на стіні розіп‘яли трьох священників. Одному з них, розрізавши живіт, встромили немовля. Це для окупантів-москалів було такою забавою. Знаємо тепер прізвище одного з цих нещасних – отець Зеновій Ковалик. Найбільш масовими й кривавими були вбивства впродовж 22 – 28 червня.

Саме 28 червня кати з СРСР почали вбивства невинних людей у Винниках. Убивали всіх, хто потрапив їм під руки.

Минуло 80 років, а московські окупанти й далі плюндрують нашу землю й вбивають українців!

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини