Отець Володимир Климюк: «У нашій церкві є можливість читати молитву з мобільного телефону. І це позитивно»

Отець Володимир Климюк: «У нашій церкві є можливість читати молитву з мобільного телефону. І це позитивно»

Священнослужителі використовують сучасні інформаційні технології, показуючи приклад того, як вони можуть слугувати для розповсюдження добра по світу. Про те, які переваги використання інтернету в церкві, розповів адміністратор парафії храму Різдва Івана Хрестителя у Винниках, отець Володимир Климюк. – Церква активно працює в інформаційному полі соцмереж, зокрема має дві сторінки у Фейсбуці. Одна розрахована тільки на

Священнослужителі використовують сучасні інформаційні технології, показуючи приклад того, як вони можуть слугувати для розповсюдження добра по світу. Про те, які переваги використання інтернету в церкві, розповів адміністратор парафії храму Різдва Івана Хрестителя у Винниках, отець Володимир Климюк.

– Церква активно працює в інформаційному полі соцмереж, зокрема має дві сторінки у Фейсбуці. Одна розрахована тільки на винниківчан, а інша об’єднує людей не тільки з нашого міста, а усіх, хто цікавиться церковними новинами. На наших сторінках ми подаємо корисну інформацію щодо розкладу богослужінь, події парафії, а також цікаві публікації про загальноцерковне життя.
Соціальні мережі допомагають втілювати в життя соціальні та благодійні проекти. Вважаємо надважливим завданням сприяти тому, аби якнайбільше людей довідалися про храм святої Софії, який будується у Винниках і має стати духовним центром для винниківчан різних конфесій, де буде музей переселенців, культурний і навчальний центр для дорослих і дітей та ін.
– З якою метою використовуєте інтернет?
– Місіонерська мета Церкви – донести корисну інформацію до людей, заохотити молодь навернутися до Бога, гарна можливість проповідувати Христа.
Церква складається зі звичайних людей, котрі живуть у сучасному світі, користуються його благами. Тому вона має також осучаснюватися. Як сто років тому виглядала місія? Хрест, молитва в церкві… Сьогодні з’явилися нові інформаційні можливості для спілкування з парафіянами. Крім соцмереж, плануємо запровадити прямі трансляції недільної Служби Божої. Таке нововведення буде корисне, в першу чергу, для людей, які через певні обставини не можуть прийти до церкви, – хворіють чи, наприклад, доглядають за маленькими дітьми і не мають можливості вийти з дому.
У храмі працює безкоштовний WI-FI. Це допомагає чи заважає?
– У декого є страх перед інтернетом, бо вважають, що це він диявола. Бог дав хліб, диявол – голодомор, Бог дав вино, диявол – пристрасть до вина. Що дає Бог, диявол перевертає догори дриґом.
Життя змінюється. І користуватися технологіями можна і потрібно, головне, щоб не стати їх рабом. У нас є WI-FI, що дозволило парафіянам молитися, читаючи текст молитви з телефону. Електронна версія доступна на сайті «Дивен-світ» (календар). Там є всі Богослужіння на кожен день у форматі електронної книжки. Хто звик читати зі звичайного листка, даємо роздруковані варіанти. Так поєднується традиційне і сучасне. І це добре, що Церква має можливість не бути консервативною.
– А як сприймаєте версію сповідати людей по інтернету?
– Не думаю, що таке коли-небудь можливе. Сповідь – це таїнство. І воно має класичні приклади в Святому писанні. Таїнство передбачає особисту зустріч людини зі священиком у храмі, лікарні чи вдома, якщо парафіянин тяжко хворий. Священик відпускає не своєю владою, а владою Бога. Інтернет дає можливість просто бесіди, але не діалогу, де головним є Ісус Христос.
Попри всеохопність та універсальність, інтернет і соцмережі для більшості християнських таїнств не підходять. Тому сповідатися через інтернет не можна.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини