Надія Жигало: «Підписання електронних декларацій із лікарями наразі відкладається»

Надія Жигало: «Підписання електронних декларацій із лікарями наразі відкладається»

Від учора, 2 квітня, в Україні анонсовано старт кампанії «Лікар для кожної родини», під час якої необхідно обрати лікаря первинної ланки, щоб підписати з ним електронну декларацію на обслуговування. Чи є така можливість у винниківському поліклінічному відділенні, ми поцікавилися у його завідувача Надії Жигало. Наразі винниківчани можуть отримати вичерпну інформацію про оформлення декларацій із лікарями

Від учора, 2 квітня, в Україні анонсовано старт кампанії «Лікар для кожної родини», під час якої необхідно обрати лікаря первинної ланки, щоб підписати з ним електронну декларацію на обслуговування. Чи є така можливість у винниківському поліклінічному відділенні, ми поцікавилися у його завідувача Надії Жигало.

 • Наразі винниківчани можуть отримати вичерпну інформацію про оформлення декларацій із лікарями первинної ланки– сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, подумати, якого саме медика собі обрати. Поки що наш заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я. Відповідно підписання декларацій відкладається.
 • Коли ж мешканці міста зможуть підписувати декларації на обслуговування?
 • Заклад має виконати певні вимоги. Зараз відповідно до ухвали Львівської міської ради (від 22 березня) прийнято рішення про скасування Комунальної 6-ої міської поліклініки і перереєстрацію її на комунальне некомерційне підприємство «6-та міська поліклініка». Протягом двох місяців заклад, в структурі якого ми працюємо, має пройти певні етапи, які з цим пов’язані.

Для підписання договорів поліклініка має бути забезпечена технічно – кожен сімейний лікар має мати комп’ютер і принтер. Ноутбуками наші лікарі забезпечені, принтерами – не всі.  Професійно готові. Вони мають отримати цифровий підпис. Обов’язкова умова – підключення до електронної системи, визначення відповідальних осіб для внесення декларацій… Ще є юридичні нюанси. Коли заклад буде готовий (думаю, до двох місяців), ми розмістимо наліпку «Тут можна обрати свого лікаря» й повідомимо про це мешканців.

 • Багато винниківчан переживають, що не потраплять до лікаря, з яким планують підписати декларацію. Скільки у поліклініці є сімейних лікарів? Чи їх вистачить для всіх винниківчан?
 • У Винниках орієнтовно є вісімнадцять тисяч населення (за меджурналами звернень), хоча за статистикою, яка не змінюється кілька років, 15 723. Працюють десять сімейних лікарів, із якими можна буде підписати електронну декларацію. Це Оксана Кушнір, Олег Довгошия, Людмила Миколишин, Олег Веремієнко, Ірина Зварич, Лідія Корець, Оксана Костик, Іванна Кравець, Юлія Мосцюк, Галина Царук. Двоє з них (Оксана Кушнір і Олег Довгошия)  наразі вагаються,  чи працюватимуть сімейними лікарями, чи педіатрами. Більшість із них мають вищу категорію і великий досвід роботи. Якщо врахувати норми – для сімейного лікаря це 1800 пацієнтів, терапевта –2 000, педіатра – 900 пацієнтів, то медиків достатньо.

Хоча обирати лікаря можна незалежно від місця проживання. Винниківчани можуть обслуговуватися у Львові чи іншому населеному пункті, а у Винниках, мабуть, захочуть отримувати первинну медичну допомогу мешканці навколишніх сіл, яким територіально зручніше обслуговуватися в нашій поліклініці.

 • Для чого підписувати декларацію з лікарем?
 • Обрати свого лікаря означає підписати декларацію про вибір лікаря –сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Таким чином ви повідомляєте державі, що будете обслуговуватися саме в цього лікаря. Після підписання декларації гроші будуть спрямовані в заклад, де працює ваш лікар.
 • Чи лікар може відмовити пацієнту в підписанні декларації?
 • Ні, не може. Хіба що у випадку, якщо вже підписав угоди з максимально рекомендованою кількістю людей.
 • А ви особисто вже вирішили, кому довірити своє здоров’я?
 • Так. Але називати прізвища лікаря не буду.
 • На що порадите звертати увагу при виборі лікаря?
 • У першу чергу, потрібно звертати увагу на професіоналізм і на ставлення, підхід до людей.
 • Припустимо, що хтось не прийде і не підпише декларацію з лікарем. В якого лікаря така людина буде отримувати меддопомогу?
 • У того, до якого належить територіально.
 • Сім’я має обслуговуватися в одного лікаря?
 • Аж ніяк. Кожен має право вибору.
 • Є побоювання щодо надійності захисту персональних даних пацієнтів, адже, щоб підписати декларацію, потрібно надати особисті документи – паспорт, ідентифікаційний код і номер мобільного телефону. Якщо потрібно підписати декларацію за дитину до 14 років, необхідно також свідоцтво про народження.
 • Система має працювати надійно, а персональні дані мають бути захищені.  Це однозначно. Але питань щодо підписання декларацій є багато. Тому відбуваються наради в міському, головному управліннях здоров’я, на яких піднімаються проблеми й пропонуються шляхи їх вирішення.
visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини