Софія Огоновська про проект «Пробудження» і задум створення Галереї сучасного мистецтва у Винниках

Софія Огоновська про проект «Пробудження» і задум створення Галереї сучасного мистецтва у Винниках

Софія Огоновська – автор і куратор проекту «Пробудження», що відбувався у Винниках протягом 22 квітня – 20 травня цього року. Софія ще студентка, але впевнено втілює задуми в реальні справи. Софіє, розкажи про те, як з’явився проект «Пробудження». Я давно обдумувала мистецьку виставку. Але не знала, де взяти кошти на її реалізацію. А тут до

Софія Огоновська – автор і куратор проекту «Пробудження», що відбувався у Винниках протягом 22 квітня – 20 травня цього року. Софія ще студентка, але впевнено втілює задуми в реальні справи.

 • Софіє, розкажи про те, як з’явився проект «Пробудження».
 • Я давно обдумувала мистецьку виставку. Але не знала, де взяти кошти на її реалізацію. А тут до мене звернулася викладачка з Академії мистецтв, в якій я навчаюся в магістратурі, й запропонувала взяти участь від ГО у конкурсі проектів Львівської ОДА за напрямом «Культура». Досвіду в мене не було, кілька разів переробляла кошторис, але все вийшло. За тиждень я вже знала результат – проект став одним із переможців конкурсу.
 • Як вважаєш, що особливого запропонувала, адже мистецьких проектів було чимало?
 • Багато, але більшість були стандартні, а оригінальних мало. Я поєднала в проекті «Пробудження» кілька складових – мистецький проект (виставка), соціальний (збір книжок) і літературний (зустріч із поетесою).
 • Розкажи детальніше про цю творчу тріаду.
 • Розпочали проект із виставки десятьох художників, які показали багатогранність сучасного живописного мистецтва, розповіли своїми роботами, що надихає їх до творчості. У виставці задіяні Левко Левків, Мирослава Ліщинська, Павло Дмитерко, Софія Огоновська, Уляна Щабель, Яна Тимчишин, Марта Заворотня, Христина Перкіна, Зореслава Гіль, Роман Заставний.

Окрім живописних і графічних полотен, експонатом виставки є макет-пропозиція для винниківського ставу дизайнера Романа Заставного, що створена за мотивами роботи Уляни Щабель. Це скульптура з нержавіючої сталі з вставками з матованого скла, яка є абстрактною інтерпретацією образа Ангела.

Під час другого етапу проекту «Пробудження» ми збирали книжки. Винниківчани принесли їх кілька коробок. Ще свої книги пообіцяла нам передати київська поетеса, письменниця й журналіст  Боісіда Березюк, яка була гостею третього етапу проекту – літературного.

 • А чому ти запросила на літературну зустріч саме цю поетесу?
 • Її творчість мене підкорила, зачитувалася її поезіями. Тому захотілося, щоб винниківчани змогли послухати вірші Боісіди й поспілкуватися з нею. Вона, до речі, вперше презентувала свою творчість у Львові. Поїхала додому з гарними враженнями і про Львів, і про Винники.
 • Проект вдався?
 • Думаю, що так.
 • А якби повернути час назад – до етапу початку розробки проекту, що ти змінила б у ньому?
 • Мабуть, приділила б більше уваги збору книжок. Бо він якось трішки «загубився» між мистецькою й поетичною акціями.
 • Софіє, після вдалої реалізації проекту «Пробудження» вже маєш якісь цікаві ідеї щодо нових?
 • Почуваюся натхненно і впевненіше, але не тільки через те, що втілила в життя мистецький задум. А й тому, що мої ідеї підтримали винниківчани – допомогли Винниківська міська рада, Остап Годунько, Петро Стецко, Олег Матвіїшин, Григорій Козловський.

А задумів багато. Вже є картини на нову виставку. Я здобуваю новий досвід і нові знання, стараюся зробити щось цікаве і корисне для Винник… Днями їду за навчальною програмою для активної молоді (мене відібрали в результаті конкурсу ЛОДА) в Будапешт.

 • А про що найбільше мрієш?
 • Хотіла б відкрити у Винниках Галерею сучасного мистецтва з майстернями для художників, щоб вони мали простір для малювання. Бо зараз молоді художники тісняться в класі малювання Школи мистецтв.

Якби моя мрія знайшла реальну підтримку, я б була щасливою людиною.  Скажу відверто, перші кроки щодо створення галереї вже зроблені.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини