Учителі Чишківської ЗОШ презентували книгу про рідне село

Учителі Чишківської ЗОШ презентували книгу про рідне село

У бібліотеці для дорослих м. Винники відбулася презентація книги «Чишки: погляд крізь час. Історія села очима його мешканців». Книга, упорядниками якої є вчителі Чишківської ЗОШ Ольга Проць і Уляна Тимчук, розповідає про історію села, що неподалік Винник, від перших згадок про нього. Робота над книгою тривала два роки, а матеріали збиралися десятиліттями. Джерела, якими користувалися

У бібліотеці для дорослих м. Винники відбулася презентація книги «Чишки: погляд крізь час. Історія села очима його мешканців».

Книга, упорядниками якої є вчителі Чишківської ЗОШ Ольга Проць і Уляна Тимчук, розповідає про історію села, що неподалік Винник, від перших згадок про нього. Робота над книгою тривала два роки, а матеріали збиралися десятиліттями. Джерела, якими користувалися при формуванні книги, були праці А. Прохаски «Чишки коло Львова», В. Лаби «Штрихи до історії села Чишки», розповіді та спогади односельчан, давні документи, світлини…

На презентацію прийшли, зокрема, колишній багаторічний директор СЗШ № 29 Петро Лісний, вчитель Ярослав Шпаківський, який починали трудовий шлях на освітянській ниві з Чишківської ЗОШ.

Ідея написання історії  села Чишки не є випадковою, – пояснює одна з упорядниць, учитель історії Чишківської ЗОШ Ольга Проць. – Після зустрічей і розмов із багатьма людьми, прийшли до висновку, що наша праця може дати користь. Можливо, хтось згадає давно почуте, прочитане, призабуте, хтось – довідається щось нове».

За словами упорядниці книги, педагога-організатора Чишківської ЗОШ Уляни Тимчук, «головними героями є люди – уродженці та мешканці Чишок».

Книга складається з розділів «Давня історія», «Храм – духовне серце села», «Становлення і сучасне життя Чишок», «Освіта: шлях від минулого до майбутнього», «Культурне життя», «Спогади», «Постаті», «Минуле у світлинах».

В окремому розділі є інформація про захисників рідної землі, в якому значну увагу приділено подіям сьогодення – війні на Сході України. Зокрема, наведено список мешканців Чишок-учасників АТО.  Один із них – Віталій Остяк, загинув у липні 2014 року, захищаючи Україну.  Інформацію про героя зібрали у пошуково-дослідницькій роботі «Усмішка і мужність» (Штрихи до портрета Віталія Остяка) вчителі Ольга Проць, Уляна Тимчук і учні Чишківської ЗОШ Юлія Сокіл, Діана Матвіїв. Ця робота і світлини з життя Віталія Остяка вміщено в книзі «Чишки: погляд крізь час. Історія села очима його мешканців».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини