Остап Готь: «Місцевість навколо Винник – оптимальний варіант для одноденних подорожей»

Винниківчанин Остап Готь – молодий архітектор, працює в проектній організації, навчається в аспірантурі, голова ГО «Інститут активної громади». Розробляв кілька проектів у Винниках, зокрема  – організацію простору біля дитячої бібліотеки. Остап добре знається на об’єктах, які є поблизу Винник, оскільки випробував на собі чимало маршрутів вихідного дня, інформацією про які вирішив поділитися з нашими читачами.

Винниківчанин Остап Готь – молодий архітектор, працює в проектній організації, навчається в аспірантурі, голова ГО «Інститут активної громади». Розробляв кілька проектів у Винниках, зокрема  – організацію простору біля дитячої бібліотеки. Остап добре знається на об’єктах, які є поблизу Винник, оскільки випробував на собі чимало маршрутів вихідного дня, інформацією про які вирішив поділитися з нашими читачами.

 • Остапе, люди часто відкидають можливість ознайомлення з місцевістю, що поблизу, орієнтуючись переважно на далекі подорожі.
 • Я почав досліджувати місцевість навколо Винник, щоб можна було цікаво провести вихідний день і не сидіти вдома, а одночасно прагнув знайти архітектурні точки дотику. Це захопливо.
 • Куди завела дорога з Винник? Що вартує уваги?
 • Львівська земля багата на легендарні архітектурні пам’ятки. Гарний маршрут вихідного дня – Олеський, Підгорецький, Золочівський замки. Можна їхати трасою Київ-Чоп до Підгорецького замку, біля якого сад, ландшафтний комплекс. У Підгірцях також є що подивитися. Зовсім недалеко – Олеський замок. І є дорога від Підгорецького замку до Золочева і Золочівського замку. Якщо їхати машиною, це займе близько години.

Я вибирав якраз ті точки, які є або біля колії, або біля траси Київ-Чоп, що веде до Винник.

 • Олеський-Золочівський-Підгорецький – популярний маршрут, який заслужено називають «Золотою підковою Львівщини». Там, справді, багато цікавинок. Чи вдалося знайти щось таке, чого нема в традиційних екскурсійних турах?
 • Коли їхав із Золочева до Підгірців, натрапив на Центр космічного зв’язку – будівля посеред поля, величезна супутникова тарілка – техногенний пейзаж, який цікавий для мене як архітектора.

Ще одна зупинка – Тустань. Це вражаючий оборонний комплекс, що розташований у селі Урич біля Сколівських бескидів. Із Верхнього Синьовидного звертаємо з траси та їдемо мальовничою дорогою через прикарпатські села. Недавно катався там на велосипеді. Власне, самої фортеці вже нема, але є скельний комплекс, створений інтерактивний музей, цікаві краєвиди.

Якщо нема автівки, можна добратися зі Східниці. Сісти на автобус (40 грн, їде з площі Двірцевої). 2-3 годинний похід із наплічником – і ви в Тустані. У цьому районі можна подивитися недобудовану гідроелектростанцію радянського часу в с. Сопіт. Цей об’єкт буде цікавий для дигерів.

Повертаючись із Тустані, можна заїхати в с. Кам’янка, де знаходиться водоспад, і відпочити від міської метушні.

Якщо є машина, щоб це все об’їхати достатньо одного дня. Якщо своїм ходом, то треба планувати тільки Тустань.

Ще раджу відвідати скельний монастир у Розгірче. Добратися можна електричкою, адже він знаходиться недалеко від колії.

Якщо подорожуєте авто, то вартує відвідати Тараканівський форт. Це за межами Львівщини. Орієнтовно треба їхати три години. Ця фортеця вражає масштабністю, великою кількістю підземних приміщень, дотів, військових казарм.

 • Остапе, влітку затребуваними є місця з водоймами. Що порадиш?
 • Дорогою до Тустані постійно їдемо паралельно до річки Стрий. Там є чимало місць для відпочинку. Знаю, що більшість людей їде в район Сколе, а туди не заїжджають, бо не знають, що є гарні місця.

Ще порадив би водоспад у Кам’янці, штучну водойму «Яворівське море».

 • А для любителів гірського відпочинку маєш варіанти?
 • Багато любителів гір починають свою історію походів саме з Воловця. Добратися можна мукачівським поїздом до Воловця. Приїжджаєте, виходите на хребет і спускаєтеся з вершини, повертаєтеся додому.

Якщо є гірський велосипед, околиці Винник – чудовий варіант для прогулянки – Чортові скелі, пісковня, Медова печера… Тай  взагалі любителям велосипедних подорожей є куди податися через Винники: Старе село (є замок – одна з найбільших фортифікаційних споруд України) , Звенигород (збережені залишки оборонного комплексу).

Також для велосипедистів непоганим є маршрут Давидів-Милятичі-Вовків. Дістатися туди можна абсолютно незавантаженою асфальтною дорогою, споглядаючи цікаві об’єкти (закинутий костел початку ХХ століття та ін.). Переїхатися в бік Миклашева по історичному шляху Тракту-Глинянського. Особливо гарно подорожувати у вечірній час доби.

 • Тобто, Винники – зручне місто щодо того, що є де покататися любителям різних видів велосипедів – і гірського, і шосейного.
 • Так. Я переконався в цьому на власному досвіді та й всім раджу.
 • Остапе, розкажи покроково як планувати подорож.
 • Нічого складного – вибрати маршрут, визначити спосіб добирання (машина, електричка, велосипед), подбати про зручний одяг і харчі. Якщо надумали поїхати на кілька днів, то вартує обрати оптимальний маршрут із кількома об’єктами, щоб поїздка не перетворилася просто в довгу дорогу.
 • А що не рекомендував би?
 • Не рекомендував би сидіти вдома у вихідні. Треба пізнавати міста і села, цікаві будівлі, пам’ятки, природу навколо. Головне – розбудити в собі дослідника.
visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини