У Винниках 584 споживачі електроенергії перейшли на лічильники «день-ніч» (алгоритм заміни)

У Винниках 584 споживачі електроенергії перейшли на лічильники «день-ніч» (алгоритм заміни)

Постійне підняття тарифів на газ-електроенергію спонукає до аналізу умов їх використання.  Спожита електроенергія – суттєва стаття витрат сімейного бюджету. Усе більше людей задумуються над питанням переходу на багатотарифні лічильники електроенергії, що працюють за принципом «день-ніч», обліковуючи електроенергію диференційовано. Який алгоритм заміни лічильника і скільки це коштує ми поцікавилися в прес-службі ПрАТ «Львівобленерго». Чи маєте інформацію

Постійне підняття тарифів на газ-електроенергію спонукає до аналізу умов їх використання.  Спожита електроенергія – суттєва стаття витрат сімейного бюджету. Усе більше людей задумуються над питанням переходу на багатотарифні лічильники електроенергії, що працюють за принципом «день-ніч», обліковуючи електроенергію диференційовано. Який алгоритм заміни лічильника і скільки це коштує ми поцікавилися в прес-службі ПрАТ «Львівобленерго».

 • Чи маєте інформацію щодо того, скільки споживачів електроенергії у Винниках перейшли на лічильники «день-ніч»?
 • У місті Винники вже 584 споживачі «Львівобленерго» розраховуються за тарифами, диференційованими за періодами часу.
 • Яка різниця між двотарифним і трьохтарифним лічильниками?
 • Залежно від того, яка програма закладена в лічильнику, облік може проводитися за двома або трьома тарифами.

Двотарифні лічильники електроенергії ділять витрачену електроенергію на два тимчасові інтервали: денний і нічний. Трьохтарифні ж виділяють нічний період, а також пікову і напівпікову зони.

Денний тариф на всіх видах багатотарифних лічильників діє з 7 години ранку до 23 години вечора.

Для трьохтарифного лічильника цей проміжок часу ділиться також на пікову і напівпікові зони. Пікова зона – два тимчасові інтервали, коли споживання електроенергії досягає свого максимуму. Таким часом є проміжки з 08:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00.

 • Деталізуйте, будь ласка, як відбувається оплата електроенергії в різні години доби.
 • Якщо ви вирішили розраховуватись за спожиту електричну енергію за двозонним тарифом, то у денний час (з 7:00 до 23:00 год.) ви платитимете за діючим тарифом. У нічний час (з 23:00 до 07:00 год.) – за тарифом, який на 50% менший від діючого.

Якщо ж ви вирішили розраховуватись за спожиту електричну енергію за тризонним тарифом, то у час пікового навантаження (з 8:00 до 11:00 год. та з 20:00 до 22:00 год.) ви платитимете  за тарифом, який на 50% більший від діючого. У час напівпікового навантаження (з 7:00 до 8:00 год., з 11:00 до 20:00 год., з 22:00 до 23:00 год.) – за діючим тарифом, у нічний час (з 23:00 до 07:00 год.) – за тарифом, який на 60% менший від діючого.

 • Які умови переходу зі звичайного на багатотарифний лічильник? Куди звертатися винниківчанам?

Побутовим споживачам міста Винники потрібно звертатися  за адресою: м. Львів, вул. Героїв УПА, 23 (тел. 238-00-32). Також можна подати заявку на заміну лічильника на офіційному сайті ПрАТ  «Львівобленерго» через онлайн-сервіс «Персональний кабінет»: info.loe.lviv.ua.

Алгоритм переходу на багатотарифний лічильник нескладний.

Крок 1. Споживач звертається із заявою про перехід на розрахунки за спожиту електричну енергію по тарифах, диференційованих за періодами часу, в районний підрозділ за місцем обслуговування.

Крок 2. За умови наявності договору про користування електричною енергією отримує договір про надання послуг з переведення на розрахунки за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, кошторис та рахунок-фактуру для оплати послуг.

Крок 3. Якщо договору про користування електричною енергією у споживача немає, тоді він надає необхідні документи для його укладення у районне відділення за місцем обслуговування: паспорт, ідентифікаційний код,  документи на право власності житла.

Крок 4. Від дня оплати рахунку-фактури протягом 14 днів Товариство надає послуги з приведення вузла обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів і законодавства.

Крок 5. У день встановлення електролічильника споживач отримує пам’ятку-роз’яснення  як знімати показники багатотарифного приладу обліку.

Окрім цього, побутовий споживач має право самостійно придбати засіб обліку, який пройшов державну повірку або метрологічну атестацію (має пломбу з відбитком повірочного тавра). Рекомендації Товариства щодо технічних характеристик такого засобу обліку оприлюднені на веб-сайті «Львівобленерго». У цьому випадку споживач звертається із заявою у виробничо-маркетингову службу про передачу засобу обліку на баланс Товариства у зв’язку з переходом на розрахунки за спожиту електричну енергію по тарифах, диференційованих за періодами часу, до якої додає паспорт засобу обліку та копію платіжного документа.

 • На сьогодні скільки загалом (прилад, робота, документація) коштує встановити двозонний лічильник?
 • Вартість послуги переходу на «нічний тариф» для 1-фазного лічильника становить 1628,24 грн (вартість однофазного засобу обліку та позапланова заміна).

Вартість послуги переходу на «нічний тариф» для 3-фазного лічильника становить 3270,79 грн (вартість трифазного засобу обліку та позапланова заміна)

 • Чи є обмеження при використанні електроенергії у нічний час за дешевшим тарифом?
 • Обмежень при використанні електроенергії за «нічним» тарифом немає.
 • Що робити зі старим лічильником?
 • Знятий засіб обліку залишається у ПрАТ «Львівобленерго».
visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини