У Винниках розпочала роботу міжнародна археологічна конференція

У Винниках розпочала роботу міжнародна археологічна конференція

Сьогодні, 8 листопада, в Історико-краєзнавчому музеї Винник відбулося відкриття щорічної міжнародної наукової археологічної конференції, яка об’єднала  провідних науковців України та Польщі темою «На пограниччі культур та етносів: взаємоконтакти як спосіб комунікації та еволюції». На важливості проведенні такої наукової зустрічі науковців України та Польщі для історії та розвитку нашого міста та двох держав наголосив міський голова

Сьогодні, 8 листопада, в Історико-краєзнавчому музеї Винник відбулося відкриття щорічної міжнародної наукової археологічної конференції, яка об’єднала  провідних науковців України та Польщі темою «На пограниччі культур та етносів: взаємоконтакти як спосіб комунікації та еволюції».

На важливості проведенні такої наукової зустрічі науковців України та Польщі для історії та розвитку нашого міста та двох держав наголосив міський голова Винник Володимир Квурт. «Міжнародна археологічна конференція відбувається вже вдев’яте, – зазначив мер. – І Винники сьогодні вітають еліту археології в Історико-краєзнавчому музеї, заклавши в основу конференції високі стандарти наукових дискусій і ефективного обміну напрацюваннями».

Із привітаннями учасникам конференції також виступили ректор Жешівського університету Сильвестр Чопек, директор Історико-краєзнавчого музею Винник Ігор Тимець, завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ імені І. Франка Наталія Білас та ін. Відомий археолог із Києва Сергій Буйських вразив присутніх власним віршем, який написав про Винники.

Відкриття міжнародної конференції відбулося у виставковій залі музею, де розмістили нову виставку – «Львівська графіка ХХ ст.», яку присвятили 70-річчю з дня народження відомого фотографа Андрія Дороша. А також на міжнародному зібранні презентували  проект «Нові технології експозиційного дизайну».

Після відкриття конференції розпочалося пленарне засідання, на якому учасники ділилися результатами наукових досліджень. На конференції працюватимуть дві секції: первісної історії («Праісторія Європи: від родів до племен»), історії античного і середньовічного часу, а також етнографії і фольклористики («Між етносами і демосами: рання історія та археологія європейських народів»), на яких анонсовано понад 60 доповідей.

Співорганізаторами конференції є КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» та Інститут археології Жешівського університету (Польща), при підтримці кафедри археології та спеціальних історичних дисциплін Львівського національного університету ім. І. Франка, за сприяння і фінансової підтримки Львівської обласної ради, Винниківської міської ради та Міністерства культури України.

Триватиме міжнародна наукова конференція до 10 листопада.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини