Держава компенсує частину витрат на послуги няні. Умови відшкодування

Держава компенсує частину витрат на послуги няні. Умови відшкодування

Уже декілька місяців в Україні ширяться чутки, що з 2019 року буде скасовано декретну відпустку, батьки після народження дитини будуть змушені відразу виходити на роботу, а виховувати дитину буде «державна» няня. Роз’яснити ситуацію ми попросили  начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової

Уже декілька місяців в Україні ширяться чутки, що з 2019 року буде скасовано декретну відпустку, батьки після народження дитини будуть змушені відразу виходити на роботу, а виховувати дитину буде «державна» няня. Роз’яснити ситуацію ми попросили  начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ростислава Заваду.

  • Зі січня 2019 року в Україні стартувала урядова програма «Муніципальна няня». Що вона передбачає?
  • «Муніципальна няня» – це урядовий проект із підтримки молодих батьків, який дійсно запрацював з 1 січня 2019 року. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Варто наголосити, що рішення про те скористатись чи не скористатись такою допомогою приймають тільки батьки, програма не є примусовою до виконання, як багато хто думав. І ще один важливий нюанс – компенсація на няню не заміняє і не припиняє інші соціальні виплати на дитину. Це просто ще один додатковий інструмент, яким можна скористатись.
  • Чи обов’язково виходити з декретної відпустки, щоб скористатися такою допомогою?
  • Ні, декретна відпустка і дана програма не мають нічого спільного. Все залежить від бажання батьків. На компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває в декретній відпустці.
  • Яку частину витрат на послуги няні відшкодовує держава? Які умови відшкодування?
  • Сума відшкодування – розмір прожиткового мінімуму для дітей до 6 років. Станом на сьогодні це 1626 гривень на місяць. Єдиною обов’язковою умовою для отримання компенсації від держави є офіційне працевлаштування няні. Вона має бути або фізичною особою-підприємцем, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми. Пошук фахівця батьки здійснюють самостійно, про розмір заробітної плати домовляються також самостійно. Тобто це може бути і 5, і 10 тисяч гривень, з яких держава відшкодовує 1626 грн.
  • Куди звертатися, щоб оформити допомогу?
  • Для оформлення державної допомоги батькам потрібно звернутись у відділ соціального захисту населення з наступним переліком документів: паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків; свідоцтво про народження дитини; копія офіційно укладеного договору з нянею; документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо).

Працівники соцзахисту здійснюють перевірку цих документів і на місці допоможуть написати заяву на отримання компенсації. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні.

  • Які ще є програми для підтримки батьків?
  • Із вересня 2018 року діє одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» –набір необхідних речей для новонародженої дитини. Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям.

Видача отримувачу допомоги проводиться в пологовому будинку працівником, уповноваженим головним лікарем під час виписки новонародженої дитини. Якщо на день виписки новонародженої дитини в пологовому будинку була відсутня допомога «пакунок малюка», місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги «пакунок малюка» звертається до обласного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача такою допомогою.

Обласний структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом 14 робочих днів передає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення таку допомогу для її видачі отримувачу допомоги «пакунок малюка». Місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів забезпечує безпосередню видачу допомоги “пакунок малюка”.

Із переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» при народженні дитини можна ознайомитись тут: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0845-18

За детальнішою інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись у Перший львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 71 або за телефоном: (032)237-08-09, (073)432-68-36.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини