У Винниківській школі-інтернаті відкрили виставку скульптора Олексія Леонова й «оживили» його роботи

У Винниківській санаторній школі-інтернаті сьогодні, 6 лютого, в рамках мистецького проекту «Миcтецтво дітям» відбулося відкриття виставки київського скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова. Ця виставка – унікальна, бо роботи всесвітньовідомого митця розмістили в школі. Фойє стало арт-галереєю, яку прикрашають двадцять скульптур і двадцять фоторобіт Олексія Леонова. Про виставку, яку організували з метою формування

У Винниківській санаторній школі-інтернаті сьогодні, 6 лютого, в рамках мистецького проекту «Миcтецтво дітям» відбулося відкриття виставки київського скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова.

Ця виставка – унікальна, бо роботи всесвітньовідомого митця розмістили в школі. Фойє стало арт-галереєю, яку прикрашають двадцять скульптур і двадцять фоторобіт Олексія Леонова.

Про виставку, яку організували з метою формування естетичних смаків учнів, пробудження інтересу до вивчення історії людства, мистецтва, розповів президент Подільського культурно-просвітницького центру ім. Реріха, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації гуманної педагогіки, кандидат педагогічних наук, член громадської ради при МОН України Станіслав Крук.

Мистецтво Леонова – новаторське, воно виходить за рамки усталених стереотипів сучасного мистецтв.

Скульптор створює не просто образи, а особливий настрій, гармонію. Передати духовність через форму, зрозуміти призначення людини та її місце у світі – такою є головна тема робіт молодого митця Олексія Леонова.

Кращий заклад для експозиції годі було й знайти. Знаючи креативні підходи до організації різних заходів у цій школі, не можна було передбачити, що відкриття виставки стане поштовхом для нового проекту. Діти під керівництвом заступника директора Марії Лукашкевич і педагога-організатора Надії Фігури здивували своїм баченням того, як має виглядати сучасне представлення робіт митця. Вони «оживили» кілька скульптур Олексія Леонова! І зробили це так майстерно та органічно, що відірватися від їхніх виступів було неможливо, було цікаво порівнювати образи, які вони показали, зі зображенням скульптур на екрані.

Роботу Леонова «Скарб життя» представили танцем педагог-хореограф Володимир Ярош і учениця 8 класу Сніжана Фігура. Вдихнув життя у «Сковороду», декламуючи вірш, одинадцятикласник Василь Савчак. З немовлятком на руках виконала колискову учениця восьмого класу Софія Батрух, образ якої був копією скульптури «Богородиця». Дев’ятикласники  Роман Волоський і Вікторія Корсак виглядали як близнята глиняних «Роксолани і Сулеймана».

Важко уявити, що такі цікаві аналогії діти придумали всього за один день. Це свідчення того, що роботи скульптора з Києва їх справді вразили, торкнулися душі.

«Коли торкаємося до прекрасного, воно залишається з нами на все життя, – зазначила директор Винниківської санаторної школи-інтернату Лілія Свистович. – До того часу, поки у нас не було скульптур, у нашому фойє було гамірно. Це нормально, це школа… А вчора з появою виставки стало тихо. Діти зупиняються біля робіт, оглядають їх, задумуються… Експозиція дарує неймовірне відчуття спокою… Пропонуємо нашим учням підготувати екскурсію виставкою, а для цього вони мають здійснити дослідницьку роботу. Ми будемо запрошувати наших друзів з інших шкіл, щоб вони також змогли подивитися виставку, бо вона має не тільки мистецьке, а й пізнавальне, виховне, духовне значення».

Подякував організаторам виставки заступник міського голови Винник Богдан Шустер. «Мені ці роботи близькі, – підкреслив посадовець, – бо з раннього дитинства мав захоплення – робив фігурки з пластиліну, були невеличкі виставки. Сьогоднішня експозиція скульптур Олексія Леонова вражає і захоплює, вона перетворила школу-інтернат на своєрідний храм мистецтва».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини