Легенді винниківського футболу Юрію Гданському – 70 років!

Легенді винниківського футболу Юрію Гданському – 70 років!

Сьогодні, 10 лютого, свій 70-річний ювілей відзначає один із найкращих вихованців винниківського футболу – Юрій Гданський. Усе своє життя Юрій Євгенович Гданський назавжди пов‘язав із футболом і винниківським стадіоном. Та це й не дивно, бо батько пана Юрія також був знаним винниківським футболістом – вправним воротарем. На жаль, батько й син так ніколи й не

Сьогодні, 10 лютого, свій 70-річний ювілей відзначає один із найкращих вихованців винниківського футболу – Юрій Гданський.

Усе своє життя Юрій Євгенович Гданський назавжди пов‘язав із футболом і винниківським стадіоном. Та це й не дивно, бо батько пана Юрія також був знаним винниківським футболістом – вправним воротарем.

На жаль, батько й син так ніколи й не зустрілися на футбольному полі, бо воротар винниківської футбольної команди Євген Гданський після вогнепального поранення зійшов у могилу ще до народження сина. Але любов до спорту й, зокрема, до футболу передалася від сина до батька І син Юрій продовжив славні традиції винниківського футболу.

Потужна гра Юрія Гданського у складі винниківського клубу привернула увагу до нього тренерів львівських «Карпат». Перебуваючи у  найкращій команді Західної України, Юрій Гданський виступав за її дублюючий склад. Технічний, із сильним і влучним ударом Юрій Гданський уже був «на підході» до основи львівських «Карпат», але важка травма перекреслила всі його плани. Під час гри за дублерів «Карпат», яка відбувалася в Червонограді, суперник потрапив у ногу Юрія Гданського. Допоки команда поверталася з Червонограда до Львова, то нога страшенно розпухла. Довелося довго заліковувати цю травму. Його місце в команді посіли інші футболісти й із мрією про виступи в «Карпатах» йому довелося розпрощатися. Та в 60-их роках минулого століття на Західній Україні була ще одна команда майстрів – «Нафтовик» із Дрогобича. Керівництво цього клубу одразу ж запропонувало Юрію Гданському перебратися у Дрогобич. І він погодився на цю пропозицію. Згодом Юрій Гданський багато років захищав кольори винниківського клубу, а після завершення кар‘єри розпочав тренерську діяльність. І тут він досяг ще більших вершин. Адже передав свій талант, свої знання багатьом юним футболістам. Серед його найвідоміших вихованців треба згадати легендарного Олега Лужного та Романа Толочка.

Заслужений майстер спорту Олег Лужний за свою кар‘єру встиг здобути звання чемпіона СРСР, України, Англії, виступити за збірні України й СРСР. У нього дуже багато нагород. Олег Лужний і зараз є одним із тренерів київського «Динамо». А його  неймовірно вдалій футбольній кар‘єрі дав старт саме Юрій Гданський. І Романа Толочка знають уболівальники футболу України, бо він дуже вдало й довго захищав честь львівських «Карпат». Чудовим тренером став і син пана Юрія – Роман Гданський, який зараз продуктивно працює у ФК «Львів».

І до становлення ФК «Рух» Юрій Гданський також доклався, віддавши цій команді багато своїх сил, знань і праці.

Навіть сьогодні, в свої сімдесят років, Юрій Гданський не залишився вдома – він і далі на винниківському стадіоні, бо там зараз тривають матчі Меморіалу Ернеста Юста – його колишнього тренера в львівських «Карпатах». Тому пан Юрій не може полишити навіть у такий особливий для нього день своєї улюбленої праці.

Із 70-річним ювілеєм легенду винниківського футболу привітав заступник міського голови Винник Богдан Шустер.

Винниківська міська рада, редакція газети «Винниківський Вісник» сердечно вітають Юрія Гданського з 70-річним ювілеєм і щиро бажають йому міцного здоров‘я, безмежного щастя, радості від рідних і близьких людей, довголіття до століття й нових здобутків у тренерській кар‘єрі.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини