Як Лілу шукала вибухівку: в СЗШ №29 відбувся День цивільного захисту

Сьогодні, 6 березня, в СЗШ № 29 відбувся показовий День цивільного захисту, участь в якому взяли керівники відділу освіти Сихівського та Личаківського районів, загальноосвітніх шкіл, представників управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради тощо. «Захід організовано з метою практичної перевірки рівня всебічної підготовки школи з цивільного захисту, зменшення збитків і

Сьогодні, 6 березня, в СЗШ № 29 відбувся показовий День цивільного захисту, участь в якому взяли керівники відділу освіти Сихівського та Личаківського районів, загальноосвітніх шкіл, представників управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради тощо.

«Захід організовано з метою практичної перевірки рівня всебічної підготовки школи з цивільного захисту, зменшення збитків і витрат у випадку стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і пожеж, а також з метою перевірки та закріплення теоретичних знань, умінь і навичок з цивільного захисту та основ здоров’я, набутих учнями протягом навчального року», – розповіла директор СЗШ № 29 Оксана Верхівська.

Ранок розпочався з урочистого відкриття заходу на загальношкільній лінійці. Для учасників показового Дня цивільного захисту провели семінар-практикум «Організація питань цивільного захисту в загальноосвітніх закладах середньої освіти».

У приміщенні школи представили стіннівки та виставки на тему надзвичайних ситуацій, безпеки життя.

А в класах школи відбулися відкриті уроки та практичні заняття з цивільного захисту та основ здоров’я.

У спортивній залі показали свої вміння юні спортсмени зі секції карате «ЮНІОН» (керівник Тарас Герчук), кіокушинкай карате (керівник Андрій Коваль), Школи бойового гопака (керівник Назар Баляс). Підтримали їх піснями дівчата з ансамблю «Вишиванка» Школи мистецтв Винник під керівництвом Юлії Цвьок і солістка Юліана Опалевич.

Також під час Дня цивільної оборони було відпрацьовано дії по сигналу «Увага всім!» та  проведено практичне заняття «Евакуація школи під час пожежі». Школярі побачили, як працюють під час евакуації усі ланки – оповіщення, медична, пожежно-рятувальна, пошуково-рятувальна.

Усі учні та педагоги успішно  евакуювалися. За задумом керівництва, один учень начебто не встиг через поранення під час пожежі. Його винесли на ношах, а в спеціальній машині хлопцеві наклали шину й надали медичну допомогу. Керував медиками військовий лікар Ігор Ільків.

Рятувальники 61 ДРПЧ м. Винники  продемонстрували процес гасіння пожежі.

Діти зі захопленням спостерігали, як вівчарка на їхніх очах безпомилково знаходить вибухівку. «Лілу всього два роки, – розповів поліцейський вибухотехнічної служби. – Коли вівчарка знаходить вибухівку, вона не гавкає, а сідає. Тоді спеціаліст одягає бронежилет і береться до роботи».

Школярі побачили професійне екіпірування, вибухівку, їм дали потримати навчальні гранати, розповіли, що робити, коли натрапили на небезпечний предмет.

Проведені заходи показали практичну готовність учнів і колективу школи діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини