Громада Винник вшанувала 205-річний ювілей Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, в Україні вшановують 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Для винниківчан цей день є особливим, адже перший пам‘ятник Кобзарю на території Західної України постав саме у Винниках. Зі слів уже покійного Бориса Возницького  знаємо, що першою заупокійну службу Божу для Тараса Шевченка після його смерті також було замовлено на Західній Україні –

Сьогодні, 9 березня, в Україні вшановують 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Для винниківчан цей день є особливим, адже перший пам‘ятник Кобзарю на території Західної України постав саме у Винниках. Зі слів уже покійного Бориса Возницького  знаємо, що першою заупокійну службу Божу для Тараса Шевченка після його смерті також було замовлено на Західній Україні – в одному з монастирів Золочівщини. Як колись розповідав Герой України Борис Возницький, запис про це він виявив в одній із церковних книг на Золочівщині.

Промайнуло 205 років, як у вбогій хатині на Черкащині з‘явився на світ Божий син бідних кріпаків Тарас. Але саме він став символом відродження України, українського переможного духу. Минають століття, а творчість Кобзаря й надалі залишається актуальною, його твори продовжують цитувати нові й нові покоління українців. У багатьох країнах і на різних континентах є пам‘ятники Тараса Шевченка.

Громада Винник  також вшанувала його  світлу пам‘ять, зібравшись із нагоди 205-річного ювілею біля пам‘ятника Кобзарю.

Винниківчани й гості міста помолилися разом із священиками всіх винниківських церков.

До присутніх із промовою звернувся міський голова Винник Володимир Квурт.

Хор «Воскресіння» виконав твори Кобзаря.

Ведучою святкового заходу  була Вікторія Штурмак.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини