У Винниках урочисто відкрито виставку «Врятовані скарби України»

Сьогодні, 11 березня, у Винниківському історико-краєзнавчому музеї урочисто відкрито виставку «Врятовані скарби України». Головним експонатом цієї виставки є врятований для України меч вікінга, якого було знайдено чорними археологами. Було зроблено  спробу продати цей безцінний артефакт за кордоном. Саме на кордоні Естонії з Росією давню зброю було виявлено й після довгих міжнародних правових процедур повернуто в

Сьогодні, 11 березня, у Винниківському історико-краєзнавчому музеї урочисто відкрито виставку «Врятовані скарби України».

Головним експонатом цієї виставки є врятований для України меч вікінга, якого було знайдено чорними археологами. Було зроблено  спробу продати цей безцінний артефакт за кордоном. Саме на кордоні Естонії з Росією давню зброю було виявлено й після довгих міжнародних правових процедур повернуто в Україну.

Як повідомив під час відкриття виставки директор винниківського музею Ігор Тимець, на право володіти мечем вікінга претендувало п‘ять музейних закладів. Зусиллями багатьох високопосадовців Львівщини врешті-решт на зберігання цю  безцінну реліквію було передано саме у винниківський музей.

«Цим мечем понад тисячу років тому когось захищали, – наголосив у своєму виступі міський голова Винник Володимир Квурт. – І символічним  є те, що й зараз українські воїни мужньо боронять наші східні кордони від ворогів. Я щиро дякую всім людям, які доклали зусиль, щоб така безцінна історична реліквія потрапила на зберігання саме у наше місто. Адже зараз у Винниках під новий музей зарезервовано майже три гектари землі. Тому ми робитимемо все, щоб зберігати нашу історичну пам‘ять, щоб у нашому місті було багато цікавих об‘єктів для  туристів».

З нагоди відкриття виставки у музеї було погашено марку.

У її погашенні  брали участь мер Винник Володимир Квурт, директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець, знані вчені та посадовці.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини