Від зустрічі з грабіжником ніхто не застрахований

Від зустрічі з грабіжником ніхто не застрахований

Із настанням теплих днів активізують свою злочинну діяльність грабіжники. Чому так трапляється саме у весняно-літній період (у холодну пору року значно менше таких випадків) пояснює представник Личаківського відділу поліції міста Львова Мар‘яна Труш. «Активність злочинців-грабіжників у згаданий  період трапляється тому, що в теплий період року багато людей виставляють напоказ свої коштовні прикраси – золоті ланцюжки,

Із настанням теплих днів активізують свою злочинну діяльність грабіжники. Чому так трапляється саме у весняно-літній період (у холодну пору року значно менше таких випадків) пояснює представник Личаківського відділу поліції міста Львова Мар‘яна Труш.

«Активність злочинців-грабіжників у згаданий  період трапляється тому, що в теплий період року багато людей виставляють напоказ свої коштовні прикраси – золоті ланцюжки, хрестики, медальйони тощо, – мовить Мар‘яна Труш. – Тому зловмисникам уже не так складно добратися до цих цінних речей. Саме за кількістю коштовностей, якими прикрашають себе громадяни, грабіжники й обирають собі жертву. І треба знати, що першими ризикують потрапити в їхні руки люди похилого віку, діти, жінки (рідше чоловіки, бо вони можуть вчинити опір і навіть знешкодити або затримати злочинця). Тому громадянам потрібно якомога менше демонструвати своє багатство на людях. Одна річ, коли жінка йде в крамницю за хлібиною й уся в золоті. Інші річ, коли ця ж жінка зібралася кудись у гості – на весілля, на вечірку чи просто до сусідів і знайомих відзначити якусь подію. І йде вона туди в супроводі чоловіка, дітей, друзів, рідних і знайомих. Коли грабіжник навіть запримітить на ній коштовності, то бачачи те, скільки людей її оточують, бандит не буде ризикувати й не  робитиме спроб скоїти грабіж. Отож, повторюсь, потрібно менше демонструвати своє багатство, свій достаток. Це не лише прикмета скромності, але така поведінка й життєва позиція вбереже вас від неприємностей і грабежу.

Також треба знати, що більшість грабежів бандити скоюють у вечірній час. Тому людям потрібно уникати погано освітлених ділянок вулиць, намагатися оминати їх. Краще у вечірній час не ходити вулицями поодинці. Уникайте лісопаркових зон, будмайданчиків, усіх місцин, де завжди малолюдно. Коли ж ви виявили підозрілу особу, то намагайтеся перебувати ближче до інших перехожих, краще зайдіть у якусь крамницю чи в організацію, де є охорона, повідомте їм про свої підозри. Викликайте правоохоронців, телефонуйте рідним і друзям, щоб прийшли вам на допомогу. Ніколи не соромтеся звернутися до людей за допомогою. Навпаки, здіймайте галас і це може налякати потенційного грабіжника й він утече. Не розмовляйте з незнайомцями, не відгукуйтеся на пропозицію невідомих водіїв «підкинути» вас машиною додому. Бо за кермом може виявитися грабіжник або ж ґвалтівник. Коли ж біда трапилася й ви стали жертвою грабіжника, то віддавайте йому всі речі (прикраси, гроші, телефон тощо). Але намагайтеся хоча б якось    контролювати ситуацію й запам‘ятати прикмети зловмисника. І коли він піде, то негайно телефонуйте в поліцію. Тоді бандита можна буде затримати за гарячими слідами».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини