Винниківська міська рада привітала з 85-річчям винниківчанку Лілію Володимирівну Молдавську-Врецьону

Винниківська міська рада привітала з 85-річчям винниківчанку Лілію Володимирівну Молдавську-Врецьону

Винниківська міська рада сердечно привітала з 85-річчям корінну винниківчанку Лілію Володимирівну Молдавську-Врецьону. Пані Лілія народилася у Винниках на так званому куті, звідки й розпочалося наше місто, у 1934 році. Її батько Володимир був добрим столяром, мама Валерія – акушеркою. А рідний брат Іван Врецьона, який мешкає в Польщі, є знаним поетом (винниківчани знають його як

Винниківська міська рада сердечно привітала з 85-річчям корінну винниківчанку Лілію Володимирівну Молдавську-Врецьону.

Пані Лілія народилася у Винниках на так званому куті, звідки й розпочалося наше місто, у 1934 році. Її батько Володимир був добрим столяром, мама Валерія – акушеркою. А рідний брат Іван Врецьона, який мешкає в Польщі, є знаним поетом (винниківчани знають його як Івана Златокудра, він 1930 року народження).

Пані Лілія пам‘ятає Винники ще в часи польської та німецької окупації. Під час війни разом із рідними пережила всі її жахіття, голод і холод. З її слів знаємо, що від виснаження була на межі смерті. Під час війни багато разів її життя висіло на волосинці. Але Бог був завжди до неї ласкавий, бо врятував її.

«Одного разу ми стояли з батьком біля нашого будинку, – згадує пані Лілія. –  Та враз загримів бій і ми побігли в підвал, щоб заховатися там. І почули, що неподалік вибухнула якась бомба. Коли все завершилося, то ми вилізли з підвалу й побачили, що бомба влучила саме там, де ми з батьком перебували! Від її вибуху загорілася й вигоріла наша хата. Важко й страшно було в радянський період. Адже саме на нашій вулиці розташовувався районний відділ НКВС. І нові окупанти звозили туди тіла загиблих українських патріотів. І ми, місцеві мешканці, багато років бачили тіла цих замордованих українців. Їх просто звозили зі всього Винниківського району й складали там на подвір‘ї, немов дерев‘яні колоди».

Але все минулося. Минулося й військове лихоліття. Україна стала незалежною.

Пані Лілія здобула професію, вийшла заміж. Разом із чоловіком виростила троє дітей – Ігоря, Анжелу й Марту, дочекалася онуків.

І зараз щасливо живе в їхньому колі й на рідному подвір‘ї – там, де починалися наші рідні Винники.

Винниківська міська рада та редакція газети «Винниківський Вісник» сердечно вітають ювілярку та бажають їй щасливого довголіття аж до століття, миру, злагоди, добробуту й радості від рідних і близьких людей!

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини