Мешканці Винник візьмуть участь в історичному матчі до 125-річчя українського футболу

Мешканці Винник візьмуть участь в історичному матчі до 125-річчя українського футболу

У неділю, 14 липня, на стадіоні «Арена Львів» відбудеться футбольний поєдинок поміж збірною ветеранів України та збірною ветеранів львівських «Карпат». Цей матч присвячений 125-ій річниці українського футболу. Адже саме у Львові відбувся перший футбольний поєдинок (14 липня 1894 року) поміж  львів‘янами та гравцями з  Кракова. Цього вже дуже далекого від нас дня перемогу здобули львівські

У неділю, 14 липня, на стадіоні «Арена Львів» відбудеться футбольний поєдинок поміж збірною ветеранів України та збірною ветеранів львівських «Карпат».

Цей матч присвячений 125-ій річниці українського футболу.

Адже саме у Львові відбувся перший футбольний поєдинок (14 липня 1894 року) поміж  львів‘янами та гравцями з  Кракова. Цього вже дуже далекого від нас дня перемогу здобули львівські футболісти з рахунком – 1:0. А гол провів гравець на прізвище Хомицький.

Тоді Галичина входила до складу Австро-Угорщини.

У ювілейному поєдинку на «Арені Львів», який розпочнеться о 17:00, братимуть участь і  двоє винниківчан. Заслужений тренер України Мирон Маркевич вийде на поле у складі ветеранів збірної України. А ще один представник Винник – Ростислав Поточняк – буде тренером команди ветеранів львівських «Карпат».

Мирон Маркевич був тренером збірної України і за його «каденції» головна команда нашої держави не програла жодного матчу. Також львівські «Карпати» на чолі з ним стали бронзовим призером чемпіонату України, а дніпровський «Дніпро» пробився у фінал кубка Ліги Європи.

Ростислав Поточняк є одним із кращих захисників в історії львівського клубу. Він був одним із футболістів, які в 1969 році вибороли для України й для Львова Кубок СРСР. Багато років він був капітаном львівських «Карпат» і харківського «Металіста».

У недільному поєдинку глядачі зможуть побачити на полі багатьох найбільш титулованих українських футболістів. Серед них будуть Анатолій Дем‘яненко, Олег Протасов, Володимир Лозинський, Степан Юрчишин, Юрій Максимов та багато інших.

Вхід на стадіон вільний. Тому зробіть собі, своїм рідним і друзям свято, відвідавши цей, справді, історичний поєдинок.

На фото з архіву «Винниківського Вісника»  – батько й син Маркевичі (Мирон Богданович Маркевич і Богдан Дмитрович Маркевич).

У 1938 році юний тоді Богдан Дмитрович Маркевич створив у Винниках разом із друзями українську футбольну команду, яку вони символічно назвали «Дніпро» (наша Галичина тоді була складовою Польщі). Через дуже багато років його син вивів дніпровський «Дніпро» у фінал кубка Ліги Європи. Отож, українському футболу в неділю виповнюється 125 років!

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини