У Винниках зареєстровані хворі на кишкові інфекції

У Винниках зареєстровані хворі на кишкові інфекції

Обидва випадки зафіксовані протягом липня. Від початку серпня хворих на гострі кишкові інфекції не зареєстровано. Про це повідомила завідувач 2-го поліклінічного відділення 6-ої міської поліклініки Львова Надія Жигало. «Двоє осіб отруїлися харчовими продуктами, – зазначила Надія Жигало. – 48-річного чоловіка довелося госпіталізувати. Це небагато, якщо враховувати, що на спекотну пору року припадає пік кишкових інфекцій,

Обидва випадки зафіксовані протягом липня. Від початку серпня хворих на гострі кишкові інфекції не зареєстровано.

Про це повідомила завідувач 2-го поліклінічного відділення 6-ої міської поліклініки Львова Надія Жигало.

«Двоє осіб отруїлися харчовими продуктами, – зазначила Надія Жигало. – 48-річного чоловіка довелося госпіталізувати. Це небагато, якщо враховувати, що на спекотну пору року припадає пік кишкових інфекцій, бо підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, що викликають захворювання».

В Україні фіксують випадки небезпечного інфекційного захворювання – лептоспірозу, симптоми якого нагадують грип і отруєння. За інформацією Н. Жигало, у Винниках випадків лептоспірозу, що є сезонним захворюванням, не було. Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, слизові оболонки (очі, ніс, рот).  Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

Інкубаційний період хвороби триває від 7 до 14 днів. Підступність цієї інфекції полягає в тому, що її симптоми  нагадують грип (незадовільний загальний стан, головний біль, постійна висока температура тіла 39-40 градусів та відчуття отруєння). Смертність від вказаного захворювання  становить близько 1 – 3 %, але під час епідемічних спалахів може досягати понад 30 – 35%. Найчастіше спалахи лептоспірозу припадають на літньо-осінній період, переважно серпень-вересень.

Надія Жигало застерігає: «Щоб уникнути захворювання на лептоспіроз потрібно дотримуватись  таких нескладних правил: ретельно мити продукти харчування, вибирати перевірені для купання водойми, для питних потреб та миття рук  використовувати воду гарантованої якості, не ходити босоніж у заболочених місцевостях, при виконанні сільськогосподарських робіт дотримуватись правил особистої гігієни, зокрема використовувати гумові чоботи, рукавички. Пам’ятайте, що захворювання легше попередити, ніж лікувати».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини