До вузького спеціаліста – за скеруванням сімейного лікаря: як записатися на прийом у поліклініку Винник

До вузького спеціаліста – за скеруванням сімейного лікаря: як записатися на прийом у поліклініку Винник

Медреформа триває. Ще одне її нововведення – аби потрапити до спеціаліста вузького профілю, необхідно мати направлення лікаря первинної медичної допомоги.  Тобто відтепер записатися до лора чи іншого спеціаліста вже не можна. Спочатку потрібно, щоб вас оглянув сімейний лікар, і він вирішить, чи є необхідність скеровувати до вузького спеціаліста, чи допомога пацієнтові в його компетентності. «Винниківчани

Медреформа триває. Ще одне її нововведення – аби потрапити до спеціаліста вузького профілю, необхідно мати направлення лікаря первинної медичної допомоги.  Тобто відтепер записатися до лора чи іншого спеціаліста вже не можна. Спочатку потрібно, щоб вас оглянув сімейний лікар, і він вирішить, чи є необхідність скеровувати до вузького спеціаліста, чи допомога пацієнтові в його компетентності.

«Винниківчани мають записатися на прийом до сімейного лікаря, з яким підписали декларацію на обслуговування, увійшовши в інформаційну систему для пацієнтів «Helsi»,  – розповіла сімейний лікар винниківського поліклінічного відділення Оксана Костик. – Користуватися системою нескладно. Потрібно зайти на сайт, вказати прізвище лікаря, вибрати вільну годину й записатися на прийом. Це зручно – прийти на обрану годину і, не витрачаючи час на черги, отримати медичні послуги, за необхідності – скерування на аналізи. За статистикою, 80 відсотків питань медичного характеру вирішують саме лікарі первинної медичної допомоги. Адже пацієнт не завжди може точно визначити, чи потрібна йому допомога спеціаліста певного профілю. Просимо винниківчан, які ще не обрали лікаря, в якого хотіли б обслуговуватися, зробити свій вибір і підписати декларацію. Кінцевого терміну підписання декларації зі сімейним лікарем не існує, але, якщо цього не зробити, доведеться оплачувати послуги, які надаються безкоштовно».

Отже, візит до сімейного лікаря необхідний у будь-якому випадку. Національна служба здоров’я України попереджає, що не буде платити за послуги, на отримання яких пацієнт направив себе сам.

Без направлення сімейного лікаря до вузьких спеціалістів можна буде звернутися в кількох випадках.  Без направлення українцям дозволять ходити до психіатра, стоматолога, гінеколога. В екстрених випадках, якщо людина потрапить у стаціонар зі «швидкої». Третій – реформа передбачає, якщо пацієнт схоче лікуватися (без скерування сімейного лікаря) у вузького спеціаліста, він це зможе зробити, але за умови оплати цієї послуги.

Наразі, крім системи «Helsi», для запису на прийом можна зателофонувати на номер 254-40-05 або в реєстратуру.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини