Українці вшанували світлу пам‘ять Юрія Липи

Українці вшанували світлу пам‘ять  Юрія Липи

У середу, 21 серпня, виповнилося 75 років від дня трагічної загибелі українського лікаря, письменника, політичного діяча Юрія Липи. Саме цього літнього серпневого дня 1944 року у селі Бунів, що на Яворівщині, радянські каральні органи (НКВС) обманом захопили українського патріота й жорстоко замордували його. Ця історія донині покрита таємницею. Адже коли більшість українських інтелігентів утікали від

У середу, 21 серпня, виповнилося 75 років від дня трагічної загибелі українського лікаря, письменника, політичного діяча Юрія Липи.

Саме цього літнього серпневого дня 1944 року у селі Бунів, що на Яворівщині, радянські каральні органи (НКВС) обманом захопили українського патріота й жорстоко замордували його.

Ця історія донині покрита таємницею. Адже коли більшість українських інтелігентів утікали від московських людоловів на Захід, то Юрій Липа, навпаки, повернувся з Варшави, де мешкав і працював під час Другої світової війни, в Україну.

У селі Бунові він жив із родиною. Туди ж за ним прибули офіцери НКВС. Те, що вони знали про місце знаходження такого відомого діяча українського руху опору не є дивним. Адже НКВС витрачало багато сил і часу, щоб знищити саме лідерів українського руху опору. Але те, що вони прибули в Бунів і просили Юрія Липу допомогти їхнім пораненим, як лікаря, викликає подив. Як і те, що він погодився поїхати з ними. Дружина Юрія Липи згодом свідчила, що вороги навіть дали їй слово радянського офіцера, запевнивши, що через декілька годин він повернеться. Вірити московитам, як кажуть, себе не поважати. Але ж він повірив! І нема що тут казати про обов‘язок лікаря, бо перед лютими ворогами він не мав жодного обов‘язку. І московити ще раз це довели, замордувавши Юрія Липу його ж медичними інструментами! А ще в тамтешніх лісах було багато українських повстанців. Чому вони допустили до того, щоб один із найкращих українських політичних діячів, син визначного політика та письменника Івана Липи, потрапив до рук московських катів?!

Та трапилося так, як трапилися. Мабуть, така була доля письменника й лікаря.

Але  знаємо, що московські кати також залишили спогади про страту Юрія Липи. Вони твердили, що коли його добивали пострілами, то від нього кулі відбивалися. А дослідники біографії Юрія Липи кажуть, що він завжди носив із собою підкову, яку знайшов під час свого одруження. Можливо, що саме від неї й відбилися кулі, що так налякало катів.

Батько Юрія – Іван Липа – останні роки свого життя прожив у Винниках, де й помер у 1923 році. На місцевому старому кладовищі він і похований.

У Винниках є госпіталь інвалідів війн і репресованих, який носить ім‘я Юрія Липи.

Сьогодні, 21 серпня, на могилі Юрія Липи відбулися траурні заходи з нагоди його трагічної загибелі, було покладено квіти. Про ці заходи повідомили у ЛОДА (фото прес-служби ЛОДА).

Люди пам‘ятають Юрія Липу й вшановують його світлу пам‘ять.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини