До уваги винниківчан: обережно, лептоспіроз!

До уваги винниківчан: обережно, лептоспіроз!

Серпень-вересень – місяці, коли найчастіше фіксують спалахи лептоспірозу. За інформацією завідувача винниківського поліклінічного відділення Надії Жигало, у Винниках випадків захворювання на лептоспіроз протягом останніх місяців не виявлено, але загалом в Україні спостерігається зростання кількості хворих на цю інфекційну хворобу. Тому потрібно знати про небезпеку і як її уникнути. Основні носії лептоспірозу – щурі, польові миші,

Серпень-вересень – місяці, коли найчастіше фіксують спалахи лептоспірозу.

За інформацією завідувача винниківського поліклінічного відділення Надії Жигало, у Винниках випадків захворювання на лептоспіроз протягом останніх місяців не виявлено, але загалом в Україні спостерігається зростання кількості хворих на цю інфекційну хворобу. Тому потрібно знати про небезпеку і як її уникнути.

Основні носії лептоспірозу – щурі, польові миші, землерийки, їжаки, у яких лептоспіроз перебігає безсимптомно, проте її збудник протягом багатьох місяців зберігається у виділеннях. Тому джерелом зараження людини можуть бути не лише м’ясо заражених тварин чи молоко, а навіть немиті фрукти чи овочі, на які потрапили виділення гризунів.

Інкубаційний період хвороби триває від 7 до 14 днів. Підступність цієї інфекції полягає в тому, що її симптоми  нагадують грип (незадовільний загальний стан, головний біль, постійна висока температура тіла 39-40 градусів та відчуття отруєння). Смертність від вказаного захворювання  становить 1 – 3 %, але під час епідемічних спалахів може досягати й понад 30 – 35%.

«Щоб уникнути захворювання на лептоспіроз потрібно дотримуватися  нескладних і водночас необхідних правил, – каже Надія Жигало. – Необхідно ретельно мити продукти харчування, вибирати перевірені для купання водойми, для питних потреб і миття рук  використовувати воду гарантованої якості, не ходити босоніж у заболочених місцевостях, при виконанні сільськогосподарських робіт дотримуватись правил особистої гігієни, зокрема використовувати гумові чоботи, рукавички».

 

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини