Діти з неблагополучних сімей: керівник відділу міської ради Винник розповіла про роботу з кризовими родинами

Діти з неблагополучних сімей: керівник відділу міської ради Винник розповіла про роботу з кризовими родинами

Батьки – найважливіші люди в житті дитини. Їхня підтримка, любов і безпосередня участь у навчанні, вихованні та розвитку є неоціненною для майбутнього дитини. Але, на жаль, не завжди батьки уважні до своїх дітей. Вони ростуть без захисту та щирої любові. Як допомагають таким дітям у Винниках ми попросили розповісти керівника відділу гуманітарної політики Винниківської міської

Батьки – найважливіші люди в житті дитини. Їхня підтримка, любов і безпосередня участь у навчанні, вихованні та розвитку є неоціненною для майбутнього дитини. Але, на жаль, не завжди батьки уважні до своїх дітей. Вони ростуть без захисту та щирої любові. Як допомагають таким дітям у Винниках ми попросили розповісти керівника відділу гуманітарної політики Винниківської міської ради Зоряну Корчовську.

– Прикладів маємо багато. Один із «найсвіжіших» – тішуся, що ми змогли влаштувати випускницю однієї з винниківських шкіл на навчання в училище Львова, і вона здобуває професію, яку хотіла – вчиться на швачку.

Історія цієї дівчинки непроста. Разом із мамою (батько помер ще до її народження) приїхала з іншої області, жила на різних квартирах у Винниках. Оскільки 16-річна дівчина навчалась і проживала без беєстрації в нашому місті, відповідно не могла виготовити паспорт. А без цього документа не могла вступати до навчального закладу. Ми, порадившись, запропонували їй роботу за програмою працевлаштування молоді на літній період. Вона погодилась і заробила собі кошти і на проїзд, і на харчування. Завдяки цьому паспорт таки виготовила. Через низькі бали в атестаті від неї відмовилося кілька навчальних закладів. А коли хотіла вступити в профцентр св. Боско, то мама туди зателефонувала і сказала, що вона не хоче, щоб дитина там навчалася. Вона бачила життя доньки по-іншому – дівчина мала йти на роботу й заробляти. В училище її таки влаштували завдяки старанням спеціаліста відділу Галини Хомин. Тепер вона навчається, живе в гуртожитку, має стипендію.

Без підтримки дитині важко дату раду. Як буде виживати? Яка участь мами в її житті?

– Щоб вона почувалася в суспільстві комфортніше, і працівники міськради, і наші друзі «скинулися» одягом, взуттям, канцелярськими виробами, що необхідні для навчання. Завідувач поліклініки Надія Жигало допомогла пройти медогляд, особисто супроводжувала нас до кожного з лікарів, виготовляла необхідні медичні довідки. Багато людей долучилося до того, щоб дівчинка могла стати на ноги, здобути професію. Станом на сьогодні, з мамою зв’язок втрачений. Ми ж готуємо документи, щоб ініцюювати позбавлення її батьківських прав, оскільки ця жінка ніяк не дбає про доньку, не бере участі в її вихованні. Дівчина зможе отримати статус дитини-сироти й користуватися соціальним пакетом, що передбачає багато пільг, зокрема можливість бути зарахованою  на квартирну чергу.

Кілька місяців тому двох дітей із Винник вилучили з родини. Чому була така необхідність?

– Так, цього року відділ у справах дітей Личаківського району разом із представниками поліції вилучили двох неповнолітніх із сім’ї. Були неодноразові звернення від сусідів, небайдужих мешканців, на які реагували відповідні служби. Коли ми прийшли на обстеження, то дійсно потрапили в страшний безлад у хаті, констатували відсутність елементарних умов для нормального життя та розвитку дітей, антисанітарію. Діти в цей час були в садочку, куди ми допомогли їх влаштувати. Сім’я неповна. Маму кілька разів попереджали, щоб створила достойні умови для дітей, міськрада неодноразово надавала матеріальну допомогу.

Яка доля цих діточок? Де вони зараз?

– В одному з дитячих будинків Львова. Питання про позбавлення мами батьківських прав наразі не виникає. Дітей вилучили тимчасово – до виправлення ситуації з житлом, створення належних умов для життя та розвитку малечі. Тепер усе залежить від матері.

Винниківська міська рада надає допомогу не тільки дітям, а різним категоріям населення.

– Наша робота багатогранна. Допомагаємо вирішити різні питання, якщо люди самі не можуть вийти зі складних життєвих обставин. Надаємо інформаційну, консультаційну, юридичну, матеріальну допомогу, співпрацюємо з громадськими організаціями. Завдяки одній із них допомагаємо людям із фізичними порушеннями, які не можуть нормально жити без технічних засобів пересування. Традиційно надаємо продуктові пакети для самотніх і малозабезпечених мешканців Винник, вітаємо їх зі святами. Адже  часто добре слово для них є більшою радістю, аніж матеріальна підтримка.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини