Дівчатa STEM: винниківчанка Марія Свириденко – засновниця філіалу у Львові

Дівчатa STEM: винниківчанка Марія Свириденко – засновниця філіалу у Львові

Марія Свириденко – винниківчанка, студентка 2-го курсу хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка, фіналістка програми «Дівчата STEM» і засновниця філіалу «Дівчатa STEM» в ЛНУ ім. І. Франка. Марія розповіла про програму, пояснила, що означає назва. – «STEM»  – це абревіатура від слів наука (science), технологія (technology), інженерія (engineering) і математика (mathematics). Це галузі, які розвиваються

Марія Свириденко – винниківчанка, студентка 2-го курсу хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка, фіналістка програми «Дівчата STEM» і засновниця філіалу «Дівчатa STEM» в ЛНУ ім. І. Франка. Марія розповіла про програму, пояснила, що означає назва.

– «STEM»  – це абревіатура від слів наука (science), технологія (technology), інженерія (engineering) і математика (mathematics).

Це галузі, які розвиваються швидкими темпами та є дуже перспективними для майбутньої професії.

– Маріє, саме в цих галузях задіяні переважно чоловіки. І така робота високо оплачувана.

– На жаль, серед працівників STEM жінки займають менше 25%, і наша мета – змінити це. Майже 80% робочих місць потребують знання з точних чи природничих наук, тобто зі STEM, а потреби у STEM-фахівцях зростають удвічі швидше, ніж в інших професіях.

Дійсно, спеціальності, які включають у себе STEM, входять у список найбільш оплачуваних професій.

– Чим для тебе цікава діяльність в цьому напрямі?
– Я цікавлюся наукою. Мені пощастило – батьки і вчителі завжди підтримували мене в усіх починаннях, я навчалася в найкращій школі в Україні (Львівський фізико-математичний ліцей), працювала над тим, чого прагнула і навіть не задумувалася над гендерною нерівністю. Проте, прийшовши в університет, я помітила, що не всім так пощастило, а дівчата дуже невпевнені в своїх силах. Після того я знайшла інформацію про ініціативу Центру «Розвиток КСВ»/Дівчата STEM та взяла участь у програмі.

За результатами досліджень виявили, що основними причинами нечисельного представлення жінок у STEM є відсутність прикладів для наслідування ще у віці дівчат і невпевненість у власних здібностях. Я вважаю, що діяльність філіалу Дівчата STEM у Львові надихне молодь поцікавитися, а що ж таке STEM, та як це може вплинути на їхнє життя в майбутньому.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляв Ростислав КУБСЬКИЙ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини