Частину коштів за послуги дитсадків будь-якої форми власності, шкільних і позашкільних закладів батьки можуть повернути

Частину коштів за послуги дитсадків будь-якої форми власності, шкільних і позашкільних закладів батьки можуть повернути

Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені за навчання вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Із 28 липня 2018 року внесено зміни  до Податкового кодексу України. Ростислав Завада, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії зі суб’єктами надання первинної правової допомоги Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  пояснив важливу інформацію для

Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені за навчання вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Із 28 липня 2018 року внесено зміни  до Податкового кодексу України. Ростислав Завада, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії зі суб’єктами надання первинної правової допомоги Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  пояснив важливу інформацію для батьків. Закон діє! Тепер  громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку.

 • Ростиславе, податкова знижка надається за послуги державних закладів освіти чи приватних також?
 • Форма власності освітнього закладу немає ніякого значення. Тобто повернути частину коштів можна і за оплату послуг приватних дитсадків і гуртків. Але потрібно мати квитанції про оплату. Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено відповідними законами України, зокрема, «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».
 • Хто має право на отримання такої знижки?
 • Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Якщо громадянин є СПД (суб’єкт підприємницької діяльності – приватний підприємець), то він не може скористатися цією знижкою. Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб – також не може скористатися цим правом.
 • Які документи підтверджують право на податкову знижку на навчання і куди їх подавати?

Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:

 • декларація про майновий стан і доходи;
 • відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
 • договір з навчальним закладом;
 • довідка про отримані у звітному році доходи;
 • документи, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення).

Звернутись з вищезазначеним переліком документів потрібно у відповідний територіальний підрозділ Державної фіскальної служби.

 • Які терміни подання документів?
 • Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається. Тобто, щоб повернути частину коштів за 2018 можна звертатися з 1 січня 2019 року.

За детальнішою інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись у Перший львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 71 або за телефонами: (032)237-08-09, (073)432-68-36.

На фото: винниківський приватний дитячий садочок “Петронелька”

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляв Ростислав КУБСЬКИЙ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини