У понеділок, 30 вересня, на 97-му році життя відійшла у вічність легендарна винниківчанка Марія Григорівна Йосифів. Редакція «Винниківського Вісника», громада міста висловлює співчуття рідним і близьким великої патріотки України. Марія Йосифів народилася в с. Раневичі на Дрогобиччині 7 серпня 1923 року. У 1936 році вступила в ОУН. Її засудили до смертної кари за допомогу підліллю. Заарештували
У понеділок, 30 вересня, на 97-му році життя відійшла у вічність легендарна винниківчанка Марія Григорівна Йосифів. Редакція «Винниківського Вісника», громада міста висловлює співчуття рідним і близьким великої патріотки України.
Марія Йосифів народилася в с. Раневичі на Дрогобиччині 7 серпня 1923 року. У 1936 році вступила в ОУН. Її засудили до смертної кари за допомогу підліллю. Заарештували у вересні, а 17 жовтня вже оголосили вирок. Два місяці жінка чекала розстрілу в камері смертників. На недовгий термін у СРСР відмінили смертну кару. І замість розстрілу пані Марія отримала десять років ув’язнення. В 1944-52 рр. відбувала покарання в Сибірських таборах, які загартували її тіло і душу…
«От таке життя – не дай, Боже, нікому! – сказала в одному з інтерв’ю «Винниківському Віснику» пані Марія. – Але маю чисту совість і можу помирати спокійно. Я нікого не видала. І ні про що в житті не шкодую».
Детальніше про Марію Григорівну Йосифів читайте ТУТ.
На фото (зроблене “ВВ” 7 серпня 2018 року): Марію Йосифів привітали представники Винниківської міської ради, родичі, сусіди, друзі з 95-річним ювілеєм.










Залишити коментар
Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *