Ні цинковому заводу: як відбувалося перекриття вулиці Личаківської (фото, відео)

  У неділю, шостого жовтня, відбулася мирна акція проти будівництва цинкового заводу поблизу Винник. Люди перекрили дорогу на вулиці Личаківській із метою привернути увагу до проблеми, яку намагаються вирішити протягом кількох місяців. Хоча зібрані підписи (а їх кілька тисяч) свідчать про величезну кількість людей, які не хочуть цього заводу, на акцію прийшли тільки найактивніші. Проте

 

У неділю, шостого жовтня, відбулася мирна акція проти будівництва цинкового заводу поблизу Винник. Люди перекрили дорогу на вулиці Личаківській із метою привернути увагу до проблеми, яку намагаються вирішити протягом кількох місяців. Хоча зібрані підписи (а їх кілька тисяч) свідчать про величезну кількість людей, які не хочуть цього заводу, на акцію прийшли тільки найактивніші. Проте їх було достатньо, щоб перекрити дорогу. Особлива вдячність людям, які прийшли з маленькими дітьми, літній жінці з паличкою…

Перекриття дороги розпочалося о 14:00. Тривала акція годину. Пікетувальники протягом цього часу ходили пішохідним переходом, а також розповідали усім, хто цікавився, що тут відбувається, про будівництво заводу і шкідливість цинку для здоров’я та довкілля.

Багато людей на підтримку пікетувальників долучалися до акції, хоча й ненадовго, підходили до намету, щоб поставити свій підпис проти будівництва заводу гарячого цинкування.

Щоправда через відсутність знаків про об‘їзд (хоча всі служби були попереджені) кілька разів виникали неприємні словесні перепалки з водіями, які намагалися проїхати дорогою, що веде до Винник. Деякі й не розуміли чому люди проти будівництва такого заводу – мовляв, треба розвивати економіку. Але почувши, що завод зводять неподалік житла людей, а не в промисловій зоні, згоджувалися, що здоров’я важливіше.

Акція відбулася злагоджено, мирно, без інцидентів, отож працівники поліції, які тут знаходилися, роботи не мали.

«Ми чекали, що нас прийдуть підтримати влада, депутати Винниківської міської ради, але марно, – кажуть організатори. –  Ми не розуміємо чому, адже на сьогодні – це найважливіше питання, яке потребує вирішення. Завод продовжують будувати. Але ми не змиримося з цим. Готуються кілька судових позовів. Відкриті кримінальні справи щодо будівництва заводу. Ми надіслали запити місцевим депутатам зі запитанням, що вони зробили задля своїх виборців, щоб зупинити будівництво заводу? Готуємо запит меру щодо альтернативної земельної ділянки Карпінському. Чекаємо відповідей на запити, що скеровані міністру екології, щоб призупинив незаконне будівництво і повернув на повторний розгляд звіт впливу на навколишнє середовище тощо. Отримав письмовий запит керуючий справами президента. А також на урядовому сайті розміщена електронна петиція проти будівництва цинкового заводу. Можливо, вона не набере 25 тисяч голосів, але ми покажемо, що наші люди – це сила, з якою не можна не рахуватися».

 

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини