«Недоспівана колискова»: колективи Народного дому взяли участь у фестивалі Союзу українок

«Недоспівана колискова»: колективи Народного дому взяли участь у фестивалі Союзу українок

У Львівському палаці мистецтв відбувся ІІІ обласний фестиваль «Недоспівана колискова». У проекті Львівського обласного відділу «Союзу українок» – фестивалі колискової пісні в рамках програми «Виховуємо колисковою» – взяли участь колективи та вокалісти з багатьох районів Львівщини. Представили творчий доробок із розмаїтих колискових представники Народного дому Винник – жіночий склад ансамблю «Винниківчани» та солістки вокального ансамблю

У Львівському палаці мистецтв відбувся ІІІ обласний фестиваль «Недоспівана колискова». У проекті Львівського обласного відділу «Союзу українок» – фестивалі колискової пісні в рамках програми «Виховуємо колисковою» – взяли участь колективи та вокалісти з багатьох районів Львівщини.

Представили творчий доробок із розмаїтих колискових представники Народного дому Винник – жіночий склад ансамблю «Винниківчани» та солістки вокального ансамблю «Стожари».

«Цьогоріч фестиваль мав назву «Недоспівана колискова», оскільки його присвятили матерям і дітям, які загинули від страшного геноциду-голодомору, – розповіла директор Народного дому Наталія Вінярська. – Колискова – пісня, яку ми чуємо, з’явившись на світ, вона стає для кожної людини оберегом і найдорожчим спогадом дитинства. Це невід’ємна та основна складова нашої культури, бо в колисковій – код українця».

Голова Винниківського осередку «Союзу українок» Стефанія Гілета відзначила зацікавленність колискової піснею, яка щороку зростає.

«На фестивалі звучали авторські, стародавні, сучасні колискові. Цього року захід відбувався в День пам’яті жертв Голодомору, тому перша частина фестивалю була присвячена цим трагічним подіям, учасники заспівали «Реквієм», запалили свічку. У другій частині фестивалю виконували колискові.  Особливо зворушливо було слухати розповідь переселенки, яка згадувала про ті далекі роки, заспівала пісню, яку знає від попередніх поколінь своєї родини. Фестиваль розвивається, маємо нові ідеї його проведення», – зазначила Стефанія Гілета.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини