Чи можна купити у Винниках захисні маски

Чи можна купити у Винниках захисні маски

З усіх аптек у центрі Винник тільки в одній нам сказали, що масок у продажі нема. Вартість захисних масок – три-п’ять гривень. Дефіциту їх не спостерігаємо. Та й чому ажіотаж? «Захисні маски купують активно, – розповіла фармацевт однієї з аптек. – Хто одну, а хто – ціле пакування. Це найпростіші медичні (профілактичні) маски, які зроблені

З усіх аптек у центрі Винник тільки в одній нам сказали, що масок у продажі нема. Вартість захисних масок – три-п’ять гривень. Дефіциту їх не спостерігаємо. Та й чому ажіотаж?

«Захисні маски купують активно, – розповіла фармацевт однієї з аптек. – Хто одну, а хто – ціле пакування. Це найпростіші медичні (профілактичні) маски, які зроблені з нетканих матеріалів. Останнім часом профілактичні маски стали популярні як індивідуальний засіб захисту від вірусних інфекцій. Однак особливою ​​ефективністю вони не характеризуються. Якщо хочете надійнішу маску, раджу її зшити з кількох слоїв марлі».

На сайті Міністерства охорони здоров’я України зазначено, що маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших у закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій.

Медики наголошують, що жодна маска  чи інші засоби індивідуального захисту не допоможуть від зараження вірусом, якщо людина не буде дотримуватися базових заходів гігієни. Найголовніше – підтримувати чистоту рук і поверхонь, з якими відбувається постійне зіткнення.

Вони рекомендують ретельно мити руки з милом (або витирати дезінфікуючими серветками) після відвідування місць масового скупчення людей і перед прийомом їжі, а також регулярно дезінфікувати поверхні столів, дверних ручок, стільців, гаджетів, клавіатури комп’ютерів.

«Якщо місяць тому було обмаль інформації, то сьогодні маємо підстави казати про те, що ця хвороба подібна до інших ГРІ і має легкий перебіг. Для 20% – перебіг важкий і лише для трьох відсотків – летальний. Із 80200 захворілих одужало 27 тисяч, тобто 33%. При правильній організації і своєчасному зверненні, хвороба виліковуються. Пам’ятайте, якщо людина була в країні, де зареєстровано вірус або контактувала із зараженою особою та має хоч один симптом – це привід звернутися до сімейного лікаря або викликати швидку», – повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб під час брифінгу щодо протидії коронавірусу, що відбувся в ЛОДА у вівторок, 25 лютого.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини