У Винниках розпочали утилізовувати 14 тонн алкоголю-фальсифікату: першу пляшку вилив міністр юстиції (фото)

У Винниках розпочали утилізовувати 14 тонн алкоголю-фальсифікату: першу пляшку вилив міністр юстиції (фото)

У середу, 26 лютого, у Винниках відбулася наймасштабніша в історії України публічна утилізація алкогольних напоїв, що викликала зацікавлення в журналістів усієї України. Зібрали представників засобів масової комунікації біля АЗС «ОККО», а акцію провели на спеціалізованому підприємстві, яке обрало міжрегіональне управління Мін’юсту відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». На підприємстві у Винниках планують знищити майже

У середу, 26 лютого, у Винниках відбулася наймасштабніша в історії України публічна утилізація алкогольних напоїв, що викликала зацікавлення в журналістів усієї України. Зібрали представників засобів масової комунікації біля АЗС «ОККО», а акцію провели на спеціалізованому підприємстві, яке обрало міжрегіональне управління Мін’юсту відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

На підприємстві у Винниках планують знищити майже 14 тонн, а це понад 37 тисяч пляшок алкоголю, орієнтовна  вартість якого 4 млн гривень. Цю партію алкоголю вилучили на Хмельниччині ще в 2014 році.

Напої були вилучені в межах виконавчого провадження про конфіскацію незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які не відповідають вимогам ДСТУ та обклеєні марками акцизного податку, що не відповідають встановленому зразку. Йдеться про підроблену горілку марок «Чарка золота», «Чарка срібна», «Золота пшеничка», «Лісова пісня», «Велика княгиня Ольга», «Великий князь Мономах», «Синяя лошадь», «Будьмо», «Забава», «Рідна столиця», «Максимум», яку службові особи одного із ТОВ зберігали в складському приміщенні з метою збуту.

«Роками були проблеми з конфіскатом, – розповів міністр юстиції Денис Малюска. – Контрафактну продукцію не утилізовували, такі товари потрапляли на ринок повторно. У кінці минулого року уряд змінив процедуру утилізації підакцизних товарів, і вона стала прозорішою. Серед нововведень – відеозапис процесу знищення, повідомлення про майбутнє знищення, а також повідомлення бізнес-спільноті, щоб можна було особисто перевірити, чи все знищено».

«Це найбільша в історії України публічна утилізація алкоголю. Невідомо, які наслідки мало б потрапляння такого «самопалу» на прилавки магазинів. Ми забезпечимо знищення цієї продукції, всі дії будуть задокументовані та зафіксовані на відео, щоб ні в кого не виникло сумнівів щодо долі цього конфіскату», – заявив міністр юстиції.

У пляшках таки є алкоголь, а не вода. Про це свідчив стійкий запах, що розповсюджувався після того, як працівники підприємства почали зливали горілку зі скляних пляшок у пластикову тару. Працюють у рукавичках, шапочках і халатах, але без масок. За понад годину (стільки тривала показова утилізація для журналістів) наповнили усього орієнтовно до 15 сантиметрів у контейнері.

У спеціальні пластикові ємності налиють алкоголь і додадуть  синій барвник, який містить хімічні сполуки, що унеможливлює його споживання. Отож роботи тут мінімум на тиждень.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини