Завідувач поліклініки Надія Жигало розповіла про ситуацію у Винниках у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції

Завідувач поліклініки Надія Жигало розповіла про ситуацію у Винниках у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції

У Винниках, на щастя, немає підтверджених хворих на коронавірус. Але в інфекційній лікарні лежить мама з дитиною, вік якої рік і шість місяців. Малятко було з високою температурою, захворіло минулого тижня. У дитини підозра на коронавірус, але результатів чи заражена вона, чи ні наразі ще нема, але стан стабільний, не погіршується. Ця сім’я з чотирьох

У Винниках, на щастя, немає підтверджених хворих на коронавірус. Але в інфекційній лікарні лежить мама з дитиною, вік якої рік і шість місяців. Малятко було з високою температурою, захворіло минулого тижня. У дитини підозра на коронавірус, але результатів чи заражена вона, чи ні наразі ще нема, але стан стабільний, не погіршується. Ця сім’я з чотирьох осіб повернулася з відпочинку в Єгипті. Мама здорова, тато з сином перебувають вдома на самоізоляції, ніяких скарг на здоров’я в них нема. Про це повідомила завідувач винниківського поліклінічного відділення Надія Жигало.

«Із минулого тижня, 27 березня, від Нацполіції та управління охорони здоров’я  отримуємо списки людей, які перетнули кордон. У них – перелік осіб із телефонами та адресами мешканців Львівщини. Вибираємо з цього списку людей, які вказали місцем проживання Винники. На сьогодні, 31 березня, у місті одинадцять таких осіб. Вони приїхали переважно з Польщі, Німеччини, Словаччини та Єгипту. Є у списку чоловік, який написав винниківську адресу, але є мешканцем Львова, а у нас він самоізолювався після приїзду з Польщі. Були випадки, коли вказано місцепроживання «Винники», а у нас такої адреси нема. Виявляється, це Винники, але Дрогобицького району. Людям зі списку я телефоную особисто, цікавлюся, як почуваються. Говорять ввічливо, розповідають, що свідомі і самоізолювалися. Звичайно, проконтролювати ми цього не можемо. 11 людей –  невелика кількість, але списки ми почали отримувати 27 березня, а до того часу багато людей повернулиося з-за кордону, про яких ми не знаємо. Але загалом у Винниках люди переважно дотримуються карантину», – розповіла Надія Жигало.

Лікарі поліклініки надають допомогу всім, хто звертається. Робота організована відповідно до умов сьогодення. У винниківській поліклініці продуманий алгоритм дій для обстеження пацієнтів. Якщо людина з температурою, кашлем звертається в реєстратуру, то вона не ходить поверхами будівлі. На першому поверсі виділили кабінет для прийому таких хворих.

«Тест-систем на виявлення коронавірусу в  нашій поліклініці немає, – каже Надія Жигало. – Якщо є респіраторні прояви, ми маємо тести на грип типу А і В. Якщо їх зробити, і вони підтвердять грип саме такого типу, то можна видихнути з полегшенням, що у вас не коронавірус. Прошу винниківчан звернути увагу на те, що, відповідно до встановлених обмежень через пандемію коронавірусної інфекції у світі, лікар не прийде до вас додому, якщо у вас температура до 38 градусів. Але без медичної допомоги ніхто не залишиться. Сімейні лікарі консультують у телефонному режимі, контролюють ситуацію, дають рекомендації щодо лікування. Якщо в когось «гострий» стан, то скеровуємо в Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги, що на вул. Топольній».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини