Винники за самостійність! 20 травня Кабмін розгляне питання про формування Львівської ОТГ

Винники за самостійність! 20 травня Кабмін розгляне питання про формування Львівської ОТГ

У середу, 20 травня, Кабмін може розглянути питання про формування Львівської ОТГ. Перспективний план об’єднання громад сформувала Львівська обласна адміністрація і подала його на затвердження Кабінету міністрів України. У Львівську ОТГ, згідно з цим планом, має увійти одинадцять громад, які включають двадцять населених пунктів, зокрема Винники. «Сьогодні, як ніколи, час для того, щоби об’єднати зусилля,

У середу, 20 травня, Кабмін може розглянути питання про формування Львівської ОТГ. Перспективний план об’єднання громад сформувала Львівська обласна адміністрація і подала його на затвердження Кабінету міністрів України. У Львівську ОТГ, згідно з цим планом, має увійти одинадцять громад, які включають двадцять населених пунктів, зокрема Винники.

«Сьогодні, як ніколи, час для того, щоби об’єднати зусилля, зокрема Львова та області, щоб реалізувати інтереси і міста, і приміських громад, – зазначив міський голова Винник Володимир Квурт під час круглого столу у Львівському пресклубі. – Адже реформа децентралізації мала на меті оптимізацію управлінських територій, де були б усі можливості реалізувати себе громадам і в такий спосіб закласти камінчик економічного розвитку країни. Як на мене, законодавець зробив велику помилку, запропонувавши великим містам збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб, і фактично Львів проспав той час, коли треба було вести перемовини з приміськими громадами і реалізовувати, зрештою, закладений у генеральний план міста проєкт Великого Львова. Коли цей час був втрачений, спробували хапатися за ті громади, які ще не визначилися, щоб у такий спосіб зберегти свої позиції. Але, як на мене, це хибний шлях, тому що закон про ОТГ не можна приміряти до таких великих міст як Львів, обласні центри.
Коли говорити про Львівську ОТГ, безперечно, вона буде розвиватися, якщо буде чітко співпрацювати з приміськими територіями.
Основна проблема, яка сьогодні існує, наприклад для Винник, – це те, що закон не передбачає об’єднання міста з містом. І перед мешканцями стоїть вибір: або зникнення міста, або виокремлення для того, щоб у майбутньому спільно зі Львовом створити Львівську агломерацію. Саме про це ми заявляли і приймали рішення на сесії Винниківської міської ради.
Однозначно, ми проти входження в Львівську ОТГ, бо в такому випадку ми втратимо управління територією, де мешкає майже 22 тисячі громадян. Місто стане територією, на якій зупиниться розвиток і, відповідно, будуть порушені інтереси наших громадян. Наша позиція така: ми за створення Винниківської ОТГ і формування в майбутньому агломерації Великого Львова».

Фото: Пресклуб Львів

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини