Знайшли раритетний фільм першого українського кіномитця Дороша, який жив у Винниках під час навчання в університеті

Знайшли раритетний фільм першого українського кіномитця Дороша, який жив у Винниках під час навчання в університеті

Плівку з фільмом першого українського кіномитця Галичини Юліана Дороша «З народних джерел» знайшли у помешканні Дорошів, що на вул. Левицького у Львові. Стрічку режисер зняв про гуцульських майстрів у кінці 60-х – на початку 70-х років. Zaxid.net повідомляє, що цій львівській квартирі більшість свого життя прожив кіномитець і фотограф Юліан Дорош, а згодом і його

Плівку з фільмом першого українського кіномитця Галичини Юліана Дороша «З народних джерел» знайшли у помешканні Дорошів, що на вул. Левицького у Львові.

Стрічку режисер зняв про гуцульських майстрів у кінці 60-х – на початку 70-х років.

Zaxid.net повідомляє, що цій львівській квартирі більшість свого життя прожив кіномитець і фотограф Юліан Дорош, а згодом і його син – мистецтвознавець Андрій Дорош. Після його смерті у 2009 році помешкання перейшло у власність міста. Тепер тут планують відкрити музей. Нещодавно родичка Дорошів Тетяна Крушельницька запросила у помешкання дослідників. Випадково натрапили на невідому плівку.

«На плівці написано: «Кінонариси про гуцульських народних майстрів, Косівщина – Львів, 1965-1971 р., автор фільму Юліан Дорош». Ми були вражені: ми знайшли кіно! Фільм повний, просто бомбезний! Ігор його перемотав на касету, для того, щоб можна було оцифровувати. Ми маємо оригінальний фільм Юліана Дороша, який він сам монтував», – каже Роман Метельський.

Нагадаємо, 23 липня 2019 на сесії Винниківської міської ради прийнято рішення назвати нову вулицю (між Галицькою та Яворницького) іменем Родини Дорошів.

«Життєві шляхи  батька і сина Дорошів були пов’язані з Винниками, – зазначила голова комісії з питань розвитку міста, зовнішньоекономічної діяльності та гуманітарної політики Винниківської міської  ради Софія Маркевич. – У нашому місті  в родині дядька – письменника та педагога Антона Крушельницького – під час навчання у Львівському  університеті  (1927-1932) мешкав Юліан Дорош – непересічна постать українського мистецького процесу міжвоєнного Львова, автор першого в Галичині україномовного підручника із фотосправи, засновник професійного національного кіно на західноукраїнських землях. Із 1977 року Юліан Дорош  фіксував народну кам’яну скульптуру, надмогильні хрести на цвинтарях Галичини. Ця робота не припинялася до кінця життя відомого фотомитця. Її продовжив син  Андрій – історик, мистецтвознавець, колекціонер,  активний учасник мистецького життя Галичини. Роботи з його колекцій неодноразово були представлені на виставках у Винниках».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини