Почесний громадянин Винник, кераміст світового масштабу Тарас Левків святкує два ювілеї: 80-річчя від дня народження і 50 років виставкової діяльності (відео)

Почесний громадянин Винник, кераміст світового масштабу Тарас Левків святкує два ювілеї: 80-річчя від дня народження і 50 років виставкової діяльності (відео)

Тарас Левків – Почесний громадянин Винник, художник-кераміст, графік, Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників, педагог, який багато років життя присвятив навчанню молодих митців відділу художньої кераміки Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Труша. Народився 25 червня 1940 року в селі Мала Березовиця Збаразького району Тернопільської області. Закінчив відділ кераміки Львівського училища

Тарас Левків – Почесний громадянин Винник, художник-кераміст, графік, Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників, педагог, який багато років життя присвятив навчанню молодих митців відділу художньої кераміки Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Труша.

Народився 25 червня 1940 року в селі Мала Березовиця Збаразького району Тернопільської області. Закінчив відділ кераміки Львівського училища прикладного мистецтва імені Івана Труша (1959–1964рр.), Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва(1971).

Перша персональна виставка художньої кераміки Левківа відбулася 1970 року у Львові.  Відомий митець уже пів століття провадить виставкову діяльність!

Без його робіт важко уявити історію мистецтва України ХХ століття. В творчому доробку Тараса Левківа – два десятки персональних виставок, а загалом взяв участь у понад 100 регіональних, всеукраїнських і міжнародних виставках, зокрема в Японії, Естонії, Росії, Польщі.

Талановитого винниківчанина знають у світі завдяки не просто віртуозному володінню гончарним колом, а вмінню наповнити філософією на перший погляд прості речі.

Становлення і розвиток його творчої особистості відбувалися в період національного відродження – час «шістдесятників». В цих умовах львівська кераміка відіграла особливу роль, об’єднала значний творчий потенціал, сприяла незаангажованій творчості. Тарас Левків був першим представником від України на міжнародному бієнале у Франції. Загалом 70-ті роки були щедрими на конкурси і виставки.

Тодішні твори розкрили нові можливості давньої техніки гончарного круга.

У 80-х коло зацікавлень сягає інших сфер. Пріоритетними стають космологічні мотиви.

У наступне десятиліття  декоративні композиції «звучали» як попередження майбутнім поколінням, закликали задуматися над екологією, осмислювали кожен власний вчинок.

Роботи останніх років відзначаються психолого-філософським спрямуванням.

У роки утвердження незалежної України Тараса Богдановича обирають депутатом Львівської та Винниківської міських рад. З натхненням береться до громадської роботи. Створив Школу мистецтв у старому приміщенні СЗШ № 29. Понад десять років, починаючи від закладення фундаменту будівлі у 1990 році, працював реалізатором будівництва спроектованої ним церкви св. Володимира і Ольги у Винниках. Згодом показав своє бачення храму в декоративній пластиці «Собор».

До 80-річного ювілею Тарас Богданович продовжує творчо працювати, готує персональну виставку, на якій будуть представлені кераміка, графіка, інтарсія.

У цей святковий день бажаємо Вам, Тарасе Богдановичу, міцного здоров’я, щастя, мирного неба, оптимізму, тепла і любові рідних та підтримки друзів.

Нехай Вам таланить на однодумців, колег, доброзичливих і щирих людей, а накопичений життєвий досвід і мудрість допомагають досягати нових вершин творчості.

Презентація онлайн-виставки  творів кераміки Тараса Левківа з колекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини