Захоплює подих: у Винниках спроектували Галерею сучасного мистецтва з пішохідно-оглядовим містком над КЦ «Дозвілля»

Захоплює подих: у Винниках спроектували Галерею сучасного мистецтва з пішохідно-оглядовим містком над КЦ «Дозвілля»

Історію творять люди, які мислять і працюють нестандартно. Саме завдяки таким оригіналам маємо незрівнянні пам’ятки архітектури, які не втрачають актуальності та цікаві протягом століть. Галерея сучасного мистецтв має всі шанси стати архітектурним і культурним надбанням для багатьох поколінь винниківчан. Проект такої локації розроблено за підтримки Винниківської міської ради на основі реконструкції КЦ «Дозвілля» шляхом добудови

Історію творять люди, які мислять і працюють нестандартно. Саме завдяки таким оригіналам маємо незрівнянні пам’ятки архітектури, які не втрачають актуальності та цікаві протягом століть.

Галерея сучасного мистецтв має всі шанси стати архітектурним і культурним надбанням для багатьох поколінь винниківчан. Проект такої локації розроблено за підтримки Винниківської міської ради на основі реконструкції КЦ «Дозвілля» шляхом добудови та надбудови.

У Винниках багато талановитих і знаних митців, які не мають де показати свої роботи в рідному місті

«У Винниках мешкає багато талановитих людей, які представляють свої роботи на різних виставкових площах. Прикро, що ми живемо на скарбах і не вміємо цього представити, бо не маємо відповідних локацій. Винники заслуговують стати перлиною в українському намисті. Хочеться, щоб місто було не лише індустріальним і спальним районом, а ще й культурним осередком», – розповіла автор ідеї створення Галереї сучасного мистецтва Софія Огоновська.

Від проблеми відсутності виставкових площ до ідеї та проекту Галереї сучасного мистецтва

Галерею планують створити над приміщенням КЦ «Дозвілля» (вул. Шевченка, 3).

«Натхненницею проекту виступила Софія Огоновська, яка організовує виставки сучасного мистецтва у Винниках, і зіткнулася з проблемою відсутності якісних виставкових та експозиційних площ, – розповів викладач Школи мистецтв, художник Лев Левків. – З цією проблемою вона звернулась до мера міста, який із розумінням поставився до ідеї, і попросив представити пропозиції. Консультуючись зі спеціалістами, Софія зробила висновок, що у Винниках немає вільного місця для будівництва галереї. Та й хотілося б, щоб з Галереї відкривався гарний  краєвид. Проаналізувавши ці фактори, виникла ідея реконструкції КЦ «Дозвілля».

Реалізатором ідеї та архітектором став винниківчанин Тарас Притула, який розробив кілька варіантів проекту. З них обрали найкращий.

Що планують у Галереї? Основними цілями проекту є підтримка та популяризація сучасного мистецтва та освітніх програм.

Лев Левків пояснив, що в Галереї запроектовані освітні класи для малечі, яка буде займатися в групах; майданчики для лекторіїв; експозиційні площі; реставраційна майстерня; приміщення для зберігання фондів; приміщення зі змінною структурою інтер’єру (open space) для масштабних експозицій.

Фішкою розробників є пропозиція пішохідного містка як оглядово-прогулянкової зони, який спрощує рельєф між верхньою частиною Винник і Галереєю.

З містка можна побачити як на долоні нижню частину Винник.

У проекті врахована екологічна складова – система сонячної енергії, система збору дощової води, трав’яні тераси зі скульптурами з постійною експозицією.

Винникам потрібна нова мистецька локація для творчої самореалізації, підтримки місцевих культурних традицій, міжкультурного діалогу та розвитку нових ініціатив

«Сучасне місто – об’ємне, наповнене мріями, емоціями. Це не тільки дорога, транспортні рішення, підприємства та заклади. Міста потребують мистецьких проектів, щоб наповнювати фарбами павутину обов’язку і смуток дня», – так вважає міський голова Винник Володимир Квурт.

На думку мера, проект Софії Огоновської – шанс для молоді та мешканців Винник поділитися талантами, додати насолоди, стати центром креативу та джерелом натхнення.

Орієнтовна вартість проекту – десять мільйонів гривень. Це велика сума. «Ми мусимо знайти підтримку громади і джерела фінансування для його реалізації», – переконаний Володимир Квурт.

Ознайомитися з проектом можна ТУТ

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини