Злочинний світ Винник: пістолет «Олімпік» і кримінальна каса

Злочинний світ Винник: пістолет «Олімпік» і кримінальна каса

Неодноразово доводиться чути від багатьох людей про те, що в минулі роки на території Винник було значно безпечніше. А важких злочинів, мовляв, майже не було. Та це, однозначно, не відповідає дійсності. Злочини на території Винник, як і всюди, де проживають люди, були, є й будуть. Зараз уже мало залишилося людей, які пам‘ятають про жахливе вбивство

Неодноразово доводиться чути від багатьох людей про те, що в минулі роки на території Винник було значно безпечніше. А важких злочинів, мовляв, майже не було.

Та це, однозначно, не відповідає дійсності.

Злочини на території Винник, як і всюди, де проживають люди, були, є й будуть.

Зараз уже мало залишилося людей, які пам‘ятають про жахливе вбивство львівського підлітка після танців у місцевому клубі на вулиці Шевченка.

Тоді під час танцювального вечора поміж місцевим підлітком Р. і хлопчаком з Майорівки виник гострий конфлікт (тоді люди говорили, що через дівчину). Згодом конфлікт переріс у бійку під час якої Р. жорстоко убив львів‘янина. З допомогою спільника Р. намагався приховати вбивство. Вони поклали мертве тіло в мішок і мали намір віднести його в ліс. Р., мабуть сподівався, що цього хлопчину ніхто й не шукатиме (зі слів наших мешканців, загиблий був вихованцем інтернату).

Та на вулиці Крушельницької хтось налякав убивцю та його спільника. Тому вони покинули мішок із мертвим тілом біля чиєїсь огорожі й чимдуж утекли.

Зараз ми можемо лише уявити про весь жах, який пережили люди, які знайшли зранку цей мішок і заглянули в нього. Кажуть, що Р. з допомогою  важкого паяльника розтрощив хлопчині голову.

Та шила в мішку, як кажуть, не заховаєш. Тому вже незабаром Р. був заарештований і в кайданках ходив вулицями нашого міста, розповідаючи правоохоронцям про свої злочинні дії. Люди бачили все це й переповідали одне одному.

Після цього страшного злочину Р. майже все своє життя провів у в‘язниці. Лише на короткі періоди він виходив на волю, але жити серед людей, які кожного дня заробляють собі на хліб працею своїх рук, він уже не міг.

Він уже був навічно пов‘язаний із криміналітетом. Тому правоохоронці також виявляли до цієї особи велику увагу.

Зважаючи на те, що цей жорстокий убивця мав серед бандитів неабиякий авторитет і високо піднявся в злочинній ієрархії, він перебував на обліку в поліції.

Правоохоронці підозрювали цього лиходія в тому, що саме він «тримав» злодійську касу.

А це довіряють лише перевіреним і відданим (звичайно, за злодійськими мірками) людям.

Одного разу до громадянина Р. завітали правоохоронці й виявили в нього у пістолет італійського виробництва марки «Олімпік». Ця незареєстрована зброя стала підставою для ще одного тюремного терміну Р.

Життя у в‘язниці, навіть зважаючи на високий авторитет цього злочинця серед інших бандитів, не сприяло збереженню здоров‘я. Тому він помер, ледь переступивши 50-річний вік.

У короткий термін його перебування на волі можна було бачити, що це хвора й нещасна людина. Він майже нічого в своєму житті не бачив, крім в‘язничної камери, загратованих вікон, малопоживної баланди. І відійшов у вічність, не знаючи радості простих людських потреб.

Правда, був період після його першої «відсидки». Громадянин Р. спробував почати жити звичним людським життя. Та за в‘язничними стінами він втратив багато часу й уже не зміг адаптуватися до нормального життя.

Це було ще в радянський період, коли непрацююча понад три місяці людина вважалася злочинцем і могла потрапити також до в‘язниці.

Тому громадянина Р. влаштували на роботу в одну з місцевих будівельних організацій. Про цей період життя й праці Р. донині згадують люди, яким довелося з ним поруч перебувати й працювати.

Кермуючи легковою автівкою, Р. загубив у центрі Винник коробку передач (так про це оповідають особи, які з ним працювали на підприємстві). Ще був випадок, коли Р. сів за кермо автонавантажувача й разом із будівельним блоком перекинув його.

Не маючи професійних навичок, цей чоловік постійно потрапляв у неприємні ситуації. Також він створював незручності іншим.

Можна твердити, що до життя на волі він так і не звик. Додамо, що Р. був 1949 року народження.

А його спільника й зараз можна побачити на вулицях Винник. Його було визнано неосудним і він усе своє свідоме життя перебуває на інвалідній пенсії. Тягає порожні пляшки, пиячить. Іноді, перебравши лишнього, ночує на вулицях Винник. І в нього після цього злочину життя, як кажуть, пішло шкереберть.

Подібні злочини у Винниках також були й до цього й після цього. Тому не варто ідеалізувати минуле в плані злочинності. Інша річ, що в радянський період влада намагалася всіма засобами приховати від своїх громадян всі негативні випадки. У тому числі й убивства.

Також дуже небезпечною є популяризація злочинності. Бандити завжди залишаться бандитами, які можуть жити на цьому світі лише чужим коштом, чужою працею.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини