1 грудня – День боротьби зі СНІДом. У Винниках можна безкоштовно пройти експрес-тест на ВІЛ-інфекцію

1 грудня – День боротьби зі СНІДом. У Винниках можна безкоштовно пройти експрес-тест на ВІЛ-інфекцію

У вівторок, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом розпочався місяць добровільного анонімного тестування на небезпечну інфекцію. Одна з основних причин смертності від СНІДу –  пізнє звернення до лікаря, що призводить до затримки призначення лікування. Тому важливим є вчасне виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, адже це дозволить їм при адекватному лікуванні жити повноцінним життям. «Специфічних

У вівторок, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом розпочався місяць добровільного анонімного тестування на небезпечну інфекцію.

Одна з основних причин смертності від СНІДу –  пізнє звернення до лікаря, що призводить до затримки призначення лікування. Тому важливим є вчасне виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, адже це дозволить їм при адекватному лікуванні жити повноцінним життям.

«Специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає,розповіла завідувач амбулаторії АЗПСМ 2-го поліклінічного відділення, що на вул. Винна Гора, Оксана Костик. –  Єдине, на що людина повинна опиратися, коли вирішує здати тест на ВІЛ-інфекцію, – це на епізоди небезпечних ситуацій у житті, адже заразитися  вірусом імунодефіциту можна переважно через ін’єкції та проколи, незахищений статевий контакт, від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком».

За словами Оксани Костик, люди бояться обстежуватися на СНІД. Але цього не потрібно соромитися, бо факт проходження та результати тесту є конфіденційною інформацією.

Щоб здати тест, потрібно записатися на прийом до сімейного лікаря. Кожен із них має експрес-тести, результати яких є миттєвими. Процедура анонімна і безкоштовна.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини