Зима у Винниках: “Білі мухи” Ірини Мориквас

Зима у Винниках: “Білі мухи” Ірини Мориквас

Сніг засипає Винники. Для дітей – це радість, а от для дорослих – проблеми із його прибиранням. Попри це зима надихає на творчість. Це одна з улюблених тем для винниківської художниці Ірини Мориквас. Чим зима вас приваблює як мисткиню? Винники гарні за будь якої-пори року і їх хочеться малювати різними. Але саме взимку я часто

Сніг засипає Винники. Для дітей – це радість, а от для дорослих – проблеми із його прибиранням. Попри це зима надихає на творчість.

Це одна з улюблених тем для винниківської художниці Ірини Мориквас.

  • Чим зима вас приваблює як мисткиню?
  • Винники гарні за будь якої-пори року і їх хочеться малювати різними. Але саме взимку я часто буваю вдома і краєвид з вікна є важливим джерелом натхнення – гарно відкривається панорама будиночків і вершечків лісу. 

Взимку, коли на вулиці мороз, падає сніг, із коминів видно дим, ліс вкривається сіро-білим мереживом, ходять колядники, діти на вулиці під вікнами катаються на санках чи ліплять сніговиків – це особлива пора затишку і спогадів із дитинства. Хочеться зберегти ці моменти на малюнку. Мені потрібно просто сісти і намалювати, «зловити ці моменти» й додати ще трішки своєї уяви. 

Скільки зимових картин маєте у своєму доробку?

– Чимало, але важко назвати точну кількість, адже багато з них вже у приватних колекціях. Але, думаю, оформлених картин є зо два десятки, а зимових ілюстрацій і зарисовок – ще більше.

Цьогорічна зима надихає на малювання? Що у вас з’явилося новенького про цю пору року?

– Одна зі «свіжих» січневих робіт – картина «Білі мухи» з моєї нової серії «Сади цвітуть». Я намалювала її під впливом споглядання садів у Винниках. Дуже люблю довгі прогулянки винниківськими вуличками – у них можна знайти стільки сюжетів! Майже кожен винниківчанин, який живе у приватному будинку, має свій сад чи хоча б декілька дерев і за ними доглядає. Часто там ще й виноград росте, який так гарно пахне, коли достигає! Крім цього, гарним є великий яблуневий сад біля лісу, що на пагорбах між Винниками і Лисиничами. Поруч галявина, де пасуться коні чи корови. Коли їхати зі Львова до Винник, то ця панорама вже створює особливий затишок. Винники – то наче курорт після львівської метушні, як каже багато з моїх львіських друзів. А коли їхати зі сторони Личаківської, – це відчуття маленьких Карпат. Тож ідей для малювання навіть не треба шукати, вони тут живуть.

Не можу сказати, що зимових картин у мене більше, ніж інших. Але точно можу сказати, що мені їх затишно малювати.

Нагадаємо, Ірина Мориквас – художниця та ілюстраторка. Народилася 1985 року у Львові. Останні шість років живе та малює у Винниках.

Учасниця спільних виставок в Україні та за кордоном.

Серед персональних – «Черешневий дощ» (2010), «Акордеон» (2010), «Подарунки на осінь» (2010), «Горіховий сад» (2012), «Жовтий автобус» (2013), «Берег» (2019), «Гуашеве літо» (2019), «Зима» (2020). Картини знаходяться в приватних колекціях нашої країни, а також Франції, Чехії, Швейцарії, Нідерландах та Австрії.

Її ілюстрації можна побачити на листівках, обкладинках книжок, коробках до печива та календарях. Книга-картинка для дітей «Магда і вітер», яку Ірина сама написала та проілюструвала (Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»), увійшла до короткого списку конкурсу «Книга року ВВС-2017».

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини