Чорно-біла історія Львова, Покуття та Гуцульщини: у Винниках відкрили виставку світлин Юліана Дороша

Чорно-біла історія Львова, Покуття та Гуцульщини: у Винниках відкрили виставку світлин Юліана Дороша

В Історико-краєзнавчому музеї Винник відбулося відкриття двох виставок світлин відомого фотографа, співзасновника Українського фотографічного товариства, засновника професійного кіно в Західній Україні, пластуна, краєзнавця, автора  першого підручника з фотосправи українською мовою у Західній Україні Юліана-Юрія Дороша (1909-1982). Для Винник Дорош цінний не тільки творчим доробком, а й тим, що протягом деякого часу мешкав у нашому місті. На

В Історико-краєзнавчому музеї Винник відбулося відкриття двох виставок світлин відомого фотографа, співзасновника Українського фотографічного товариства, засновника професійного кіно в Західній Україні, пластуна, краєзнавця, автора  першого підручника з фотосправи українською мовою у Західній Україні Юліана-Юрія Дороша (1909-1982). Для Винник Дорош цінний не тільки творчим доробком, а й тим, що протягом деякого часу мешкав у нашому місті.

На відкритті виставки виступили директор музею Ігор Тимець, депутат Львівської обласної ради Володимир Квурт, представниця родини Дорошів Тетяна Крушельницька та ін.

На виставці «Світ в об’єктиві Юліана Дороша» вперше представлені світлини початку-середини ХХ століття з музейної збірки, що присвячена Львову.  Місця на фото не впізнати. Зараз Львів виглядає по-іншому, але от відмотати стрічку історії у ті часи можна саме завдяки світлинам Юліана Дороша.

У другому виставковому залі музею– дванадцять оригінальних фото зі села Раковець-на-Дністрі (Івано-Франківська обл.) та інших місць регіону, підписаних автором. Ці світлини для виставки «приїхали» з Українського Музею-Архіва (УМА) у Клівленді (США). Вони зберігалися в приватному архіві доньки режисера В. Блондиненка – Патрисії Блондин-Сенборн із міста Клівленд (Штат Огайо, США). За цими світлинами можна вивчати побут, традиції та життя населення історико-географічних областей Покуття і Гуцульщини.

За інформацією організаторів виставки, ці світлини віднайшов, оцифрував та привіз в Україну та має намір передати у фонди Історико-краєзнавчого музею Олександр Дебич – незалежний кінопродюсер, дослідник кіно української діаспори.

Після відкриття виставок відбувся перегляд документального фільму Юліана Дороша «Останній салют командирові» (1938 р.), який є репортажем із урочистого похорону генерала Української Галицької Армії Мирона Тарнавського.

Нагадаємо, 23 липня 2019 року на сесії Винниківської міської ради прийнято рішення назвати нову вулицю іменем Родини Дорошів. Таку назву отримала вулиця у Винниках, що розташована між Галицькою та Яворницького.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини