Убивство на замовлення: до загибелі Сміта причетний Біба (історія з продовженням-2)

Убивство на замовлення: до загибелі Сміта причетний Біба (історія з продовженням-2)

Отож, після смерті Біби його водій Ігор розповів багато  цікавого правоохоронцям. Зокрема, вказав місце їхнього проживання. І тут знову згадки про Винники заполонили сторінки преси. Адже виявилося, що понад два роки осідок бандитів був на околиці Винник – у прилеглому селі Вульки. Під час обшуку цього помешкання правоохоронці знайшли цілий арсенал зброї. Вони буквально вжахнулися

Отож, після смерті Біби його водій Ігор розповів багато  цікавого правоохоронцям. Зокрема, вказав місце їхнього проживання. І тут знову згадки про Винники заполонили сторінки преси. Адже виявилося, що понад два роки осідок бандитів був на околиці Винник – у прилеглому селі Вульки.

Під час обшуку цього помешкання правоохоронці знайшли цілий арсенал зброї. Вони буквально вжахнулися від побаченого. Адже там були гранатомети, автомати «Калашникова», набої. Мабуть, Біба готувався ще багато десятків років убивати людей на замовлення. Та всьому, врешті-решт,  настає кінець. Його страхітливим діянням також.

І ще один  нюанс зацікавив слідчих під час огляду. З’ясувалося, що в «колекції» Біби був  пістолет, із якого, як встановили експерти, вкоротили життя Сміту. Ось тому слідчі й вважають, що вбивство Сміта скоїв саме Біба.

І ще один цікавий збіг: Біба «звив» своє зміїне «гніздечко» в селі, в якому поховали Сміта. Та згодом, зі слів мешканців села Вулька, тіло кримінального авторитета ексгумували й перепоховали в іншому місці.

Цікаво, що Біба представлявся мешканцям Вульок – «прокурором із Києва». Хоча, звісно, намагався оминати спілкування з ними, бо ж змушений був переховуватися від правосуддя.

Зі спогадів тамтешніх мешканців, Біба і його водій неодноразово купували продукти й необхідні речі в крамничці, що розташована в цьому селі. Спершу будинок, у якому вони переховувалися, належав якомусь високопосадовцю-правоохоронцеві. Та згодом він його продав.

А ще обидва бандити полюбляли кататися там на дорогих квадроциклах. Під час таких мандрівок вони прикривали свої обличчя чорними пов‘язками. Гадається, що десь подалі від людських очей вони вправлялися у стрільбі. Але це лише здогадки. Також можна здогадатися, що бандити вивчали тамтешні шляхи й стежини, щоб у разі потреби добре орієнтуватися в цій місцевості.

І це їм згодилося. Бо, за декілька місяців до своєї загибелі, Біба використав ці знання, замітаючи сліди й утікаючи від погоні, він загнав свій «Ланос» у винниківську діброву й там його спалив. Але щоб туди потрапити, треба було заздалегідь ознайомитися з маршрутом, бо до цього місця легковиком добратися важко.

А було так. У святий для кожного українця-патріота день, 24 серпня 2012 року, в самому центрі Львова пролунали постріли.

Цього дня о 14 годині на розі вулиць Князя Романа та Фредра до автомобіля марки «Вольво» наблизився «Ланос» синього кольору (обидві машини зупинилися на червоний сигнал світлофора).

Далі існують дві версії того, як розгорталася кримінальна історія. Праве вікно «Ланоса» відчинилося, й кілер випустив у водія та пасажира «Вольво» з пістолета марки «Скорпіон» чеського виробництва 19 куль! У «Вольво» тоді перебували відомий кримінальний авторитет Вова-Морда і його водій. Кулі влучили в обидвох чоловіків.

Водій загинув на місці надзвичайної події (експерти-криміналісти згодом з’ясували, що в його тіло влучило сім куль). А от авторитет, як не дивно, вижив! У нього влучило дві кулі (в голову та шию). Але влучили вони вже після того, як прошили тіло водія.

Ось це, мабуть, і врятувало життя кримінальникові. Ще одна версія цієї надзвичайної пригоди полягає в тому, що кілер цього дня в машині перебував один. Кажуть, що є свідок, який бачив, що кілер, перебуваючи на сидінні водія, перехилився й вистрілив у людей, які сиділи в салоні «Вольво». Та суті справи це не змінює. Замах відбувся.

Далі злочинець (або злочинці) на «Ланосі» з центру Львова вирвався на його околицю – до Винник, де в лісі й спалив машину. Правоохоронці згодом дізналися, що цю машину було придбано за паспортом із вклеєною в ньому фальшивою фотографією в місті Ходорові.

А виявив спалену машину у винниківський діброві мешканець Винник 25 серпня. Він і повідомив про цю знахідку правоохоронні органи.

Цікаво, що на згаданого авторитета (Вову-Морду) було скоєно (за різними даними) від 3 до 4 замахів. І кожного разу він зумів урятуватися від рук найманих убивць!

Не менш «насиченою» страшними злочинами є й біографія загиблого Біби – Володимира Марка. Він народився у Львові в 1959 році, займався футболом і боксом. Можливо, прізвисько Біба до нього «приклеїлося» від прізвища відомого в 60-ті роки минулого століття футболіста київського «Динамо» Андрія Біби. Але чи насправді так – не відомо. Його родина походить із Старосамбірщини. А жив він зі сім‘єю в районі львівського залізничного вокзалу (був, як кажуть, із привокзальної). Також він був високим і кремезним. На день загибелі Бібі було 53 роки. І, як згадано вище, він понад 22 роки переховувався від органів правопорядку.

Документально доведено, що він скоїв п’ять убивств на замовлення (та їх мало бути набагато більше). Також відомо, що Біба довгий час переховувався від правосуддя у Рясному, Винниках і Вульках, у Німеччині, Чехії й Болгарії.

Біба був кілером дуже відомої у Львові рекетирської банди, яку очолював ще один грізний авторитет Артур Козьмін. Свого часу загибель Козьміна та кількох його поплічників викликала в Україні величезний резонанс. Адже Артура та кількох його бандитів було вбито в помешканні авторитета. Усі мертві тіла бандитів їхні убивці посадили за одним столом і дали кожному в руки гральні карти. Разом із сином тобі вбили й маму та її співмешканця. Під час огляду місця злочину правоохоронці не виявили слідів зламу ні в дверях, ні на вікнах. Тобто Артур Козьмін знав свого убивцю й пустив його в помешкання.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Володимир ГАВРИЛІВ

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини