У Винниках відбудеться презентація документального видання «Листування Івана Липи»

У Винниках відбудеться презентація документального видання «Листування Івана Липи»

17 вересня (11:00) у винниківській бібліотеці для дорослих Ігор Стамбол – історик, письменник, кандидат історичних наук, доцент Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського – презентуватиме документальну книгу “Листування Івана Липи”. Про це повідомила завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів. Іван Липа жив і похований у

17 вересня (11:00) у винниківській бібліотеці для дорослих Ігор Стамбол – історик, письменник, кандидат історичних наук, доцент Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського – презентуватиме документальну книгу “Листування Івана Липи”.

Про це повідомила завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів.

Іван Липа жив і похований у Винниках. Будинок, у якому мешкав науковець, лікар, письменник, відомий дежавник, знаходиться у Винниках на вулиці Лесі Українки. Він є в комунальній власності міста, пам’яткою архітектури місцевого значення. На даний час перебуває в аварійному стані й потребує реставрації. Там планують зробити музей Липи.

У документальному виданні «Листування Івана Липи» зібрано епістолярну спадщину Івана Львовича Липи (1865−1923). Більшість листів, які зберігаються в багатьох архівосховищах України, друкуються вперше. Листи інформують читача про суспільно-політичне та літературне життя українців на порубіжжі ХІХ і ХХ століть та знайомлять із психологічною складовою позиціонування себе українцем у Російській імперії.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини