Винниківчанка Вікторія Штурмак бере участь у зйомках художнього фільму “Лемик”

Винниківчанка Вікторія Штурмак бере участь у зйомках художнього фільму “Лемик”

Вікторія Штурмак – студентка ЛНУ ім. І. Франка. Дівчина вчиться на факультеті культури і мистецтв, опановує професію акторки драматичного театру та кіно. Зйомки фільму про Миколу Лемика – шана пам’яті Герою Зараз тривають зйомки повнометражного художнього фільму «Лемик», в якій задіяна талановита винниківчанка. Кінострічка заснована на реальних подіях, вона покаже українцям історію члена ОУН Миколи

Вікторія Штурмак – студентка ЛНУ ім. І. Франка. Дівчина вчиться на факультеті культури і мистецтв, опановує професію акторки драматичного театру та кіно.

Зйомки фільму про Миколу Лемика – шана пам’яті Герою

Зараз тривають зйомки повнометражного художнього фільму «Лемик», в якій задіяна талановита винниківчанка. Кінострічка заснована на реальних подіях, вона покаже українцям історію члена ОУН Миколи Лемика, який здійснював атентант – вбивство секретаря консульства СРСР, представника Сталіна у Львові, щоб привернути увагу світової спільноти до Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

«Як говорив режисер, цей фільм не про лемків, а про Миколу Лемика, котрий у віці 19 років пішов на Чин і приніс у жертву своє життя заради мільйонів українців, котрі сотнями, кожного дня помирали від голоду, створеного більшовиками, – пояснила Вікторія. – Цей фільм – шана пам’яті Герою України. Режисер фільму, що не є комерційним проєктом, Михайло Греділь – священнослужитель і військовий капелан».

Досвід у зйомках фільму

Винниківчанка знімалася в сцені пікет-вхід у суд. Події відбуваються в 1933 році на львівському подвір’ї польського суду, де розпочинається процес над Миколою Лемиком. Тут зібралися мітингувальники – люди, котрі знали Лемика, і ті, кому він відкрив очі на Голодомор. Люди тримають плакати і скандують гасла: «Сталін вбивця! Ні голоду на великій Україні! Лемик Герой! Досить убивати українців!» тощо.

«Для мене, як для майбутньої актриси, це був неоціненний досвід у кіно. Чудова, привітна та дружня команда, яка створює те, що вартує уваги глядача. Було неймовірно цікаво зануритися у світ 30-х років, приміряти на себе тодішній одяг та відчути все те, що відбувалося на той час. Найголовніше те, що я вперше побачила зацікавленість команди до усіх акторів, до найменших дрібниць і бажання творити нове, цікаве і варте уваги мистецтво», – розповіла Вікторія Штурмак.

Це не перша роль дівчини в кіно. На фото – зйомки фільму “Смак свободи” за участю винниківчанки.

Гурток у БДЮТі став базою для вибору професії

Із сьомого класу Вікторія займалася в літературно-драматичному гуртку «Слово» ( БДЮТ м. Винники), яким багато років керує Дарія Рудик. За словами дівчини, саме заняття в гуртку дали можливість розкритися в сфері театрального мистецтва, полюбити сцену і зрозуміти, ким саме вона хоче стати в майбутньому.

«Постійна праця над собою, допомога мого вчителя, виступи на різних конкурсах, заходах і робота ведучою дали мені розуміння, що саме ця професія є моїм покликанням», – зазначила Вікторія.

visnyk
ADMINISTRATOR
PROFILE
Лариса КУБСЬКА

Дивіться також

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначено *

Cancel reply

Останні новини